Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meg lehet stabilan oldani a...

Meg lehet stabilan oldani a bojlert kapcsolósra?

Figyelt kérdés

Nincs a házunkban "éjszakai áram", ezért a bojler elég sokat fogyaszt. Gondolkodtam, hogy megoldom villanykapcsolóval, de aggódok, hogy milyen kapcsoló fogja bírni, a villanyórán meg nem akarom kapcsolgatni. A bekötéshezz meg persze új villanyóra kéne, kb 250-300 ezer lenne.

Van ötletetek?


2019. okt. 20. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen tipusu kapcsoló lenne megfelelő.


[link]

2019. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Akár 1 kis megszakitó is megfelelne ,ami sokkal olcsóbb.

A problémádat 1 kapcsoló sem fogja megoldani .

Tedd a bojler hő fok kapcsolóját 40 fokra,mert melegebben úgy sem fürdesz .Máris kevesebbet üzemel a bojler.

2019. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kismegszakító nem kapcsoló. A fel-le kapcsolgatást nem bírja.

55 C° a higiénikus a bojlernek, mert ez alatt tenyészik a legionella.

2019. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De miért kell kapcsolgatni?
2019. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

A bojler hőmérsékletét állítsd be kb 55 fokra!!! 2 Kw-nál nem szoktak nagyobb fűtőszálat rakni beléjük, így ennek 8,7 A igénye maximum. Szóval elegendő egy 10A kismegszakító a villanyóránál, ami gondolom ott van már. Ezen kívűl a bojlerhez már odavitték a 3x2,5 mm2 kábelt.


A megoldás ezen felül amit én használok már kb 10 éve:

A bojler bekötését kikötöd és csinálsz /csináltatsz egy konektort a falba a bojler mellé, ahogy a bekötéshez használt kábel kiadja (rövidebbre is vághatod).

Veszel 3x2,5 MBCU merev kábelt, egy dugvillát, és ezt kötöd be a bojlerbe. A kábel hosszát meg az új konnektortól való távolság adja meg.

Veszel egy egyszerű mechanikus időkapcsolót ami elbír 2000 W-t, és 15 perces osztása van. Én annak idelyén kb 1500 Ft-ért vettem: max 3680W és 16A-t bír, és azóta sem kerülnek sokkal többe.

Az iőkapcsolót pedig beállítod kb így (saját igényeik alapján):

4:00-4:30

9:45-10:30

17:15-19:00

21:00-21:45

3,75 órát megy naponta maximum, azaz max 7,5Kw x 37Ft x 31nap =8600 Ft. (rezsicsökkentést beleszámoltam)

Ha meg valamiért több melegvíz kell akkor átkapcsolod kézibe

2019. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szép és jó a kapcsolata, de pontosan ugyan annyit fog fogyasztani a bojler.... Ugyan annyi elhasznált meleg vízhez ugyan annyi áram kell
2019. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak az nem mindegy hogy 24 órában tartja a hőmérsékletet, vagy csak akkor amikor szükség lesz rá. Ez a B tarifa elve is.
2019. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7+ nekem konkrétan a fele lett a villany számlám!
2019. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem gáz van (őrlángos) de ritka az, hogy e melett még utána is kell fűteni. 24 óra állás után ráfűt, de annyi idő alatt a napi használat mellett el is használom.
2019. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!