Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért bűzös a wc? Mit lehet...

Miért bűzös a wc? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kádár-kocka. Kora tavaszig emésztőgödör volt. Azóta rá vagyunk kötve a csatornarendszerre. Akármit csinálunk,nagyon nagy bűz van azóta. Már próbáltuk szinte óránként teljes tartállyal lehúzni a wc-t,-hiába.

Valahol hallottam,hogy ahogy a csésze rá van ültetve a 120-s KG cső tokra,oda szoktak tenni valamit...

Hogy is van ez? Vagy mi más megoldás van?


Konkrétan nem a rengeteg csészébe helyezhető illatosító,és spray megoldást keresek,hanem lentebb,a csőrendszernél,--ha van.


2019. okt. 28. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
csatornából jön a bűz, visszaáramlik gázok formájában. én úgy tudom a wc-ben álló víznek is el kéne zárnia a bűzt, de van külön bűzelzáró.
2019. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szagold ki, hogy honnan jön.

Ha a wc alól akkor vagy elmozdult, vagy hiányzik az illesztő gumigyűrű.

2019. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2019. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 L.. István ***** válasza:
A WC-csészével van a gond. Valamiért nem működik a bűzelzárás. Szedjétek fel, nyomjátok körbe szilóval, hátha.
2019. okt. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs alatta az ültető gumi. Ha gyors megoldást akarsz, húzd körbe szilikonnal a wc alját, ha normálisan akarod, akkor felkell venni a wc-t, és betenni az ültető gumit. Amúgy 110 es a wc alatt a szennyvízkiállás, 120 nincs is csak 125, és nem hinném hogy KG, csak sima szürke pvc cső lesz valószínű
2019. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ültetőgumi...na az nincs! Aki rakta le egy évtizede,azt mondta,hogy ami a tokos részben van gumigyűrű,az elég...ezek szerint nem.

KG,tehát biztosan az a narancsos cső van,ugyan is aki lerakta,annak az volt "occsón",az átmérőre lehet,hogy rosszul emléxem.


Az az érdekes,hogy eddig,-pl. tavaly,vagy előtte ősszel nem volt ilyen gond...most is csak egy jó hónapja,hogy ennyire nagyon érzik.

2019. okt. 29. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt azért van bűz mert a csatorna rendszerbe van levegő nyomás is.

Nekem volt olyan hogy az udvaron a kiállásnak a teteje jól rá volt nyomva és a wc-ben felbuggyant a levegő a víz alól. AMióta lazán van csak rátéve a kinti "sapka" azóta nincs ilyen.

2019. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" csak egy jó hónapja,hogy ennyire nagyon érzik."


Esélyes, hogy valaki alatt megbillent a wc és azért nem zár már annyira.

Én felszedném és tennél rá egy odavaló gumigyűrűt, majd körbe szilóznám újra a biztonság kedvéért.

2019. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!