Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kémény megszüntetésa óta...

Kémény megszüntetésa óta penészedik a lakás, mivel lehet tenni ellene költséghatékonyan?

Figyelt kérdés

Amióta leszerelésre került a nyílt égésterű gázbojler, melynek folyamatos gyújtólángja biztosította a fölfele szálló légáramlást, a negatív légnyomást, így a lakás nyílászáróinak résein történő légbeáramlást, azóta megjelent a penész a hűvösebb falrészeken, ahol azelőtt nem volt jellemző. A páratartalom a komfortzóna felső határának közelében mozog, azaz kissé sok.


Az elavult működésű bojler télen nem előnyös, mert hideg levegő beáramlását okozza. Nem komfortos, nem gazdaságos. Résszellőzők nem biztos. hogy elegendőek lennének, és szintén csak a hideg levegőt vezetnék be.


Költséghatékonyságot és komfortot jelentő hővisszanyerős szellőzőrendszer beszerelési költségeinek utána sem néztem még, biztosan jó drága lenne.


Milyen hatásos módszert tudnátok javasolni olcsóbban, mik léteznek még?


A lakás régi építésű tégla.



2017. okt. 23. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendes hőszigetelés és a nyílászárók korszerűsítése a megoldás. Jóval olcsóbb egy hővisszanyerős szellőzőrendszernél, és amíg az nincs, a gyors huzattal szellőztetés is nagyon jól szuperál.
2017. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb megoldás, a gyakori szellőztetés.
2017. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, válassz. Költesz néhány légbevezetőre, kicsit többet fizetsz a fűtésért, vagy fuldokolsz a penészben. Kiépíthetsz hővisszanyerős szellőztetőt vagy kétmillióért, de soha nem térül meg.
2017. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm. A nyílászárók már műanyagok, éppen ezért nem húznak, nem írtam, de nem a közelükben tapasztalható penészedés.


2-es, igen, ez is lehet egy opció.


3. Köszönöm. Előbb nem túl szimpatikus, viszont utóbbi rengeteg pénz.

2017. okt. 24. 01:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Hővisszanyerős szellőztető rendszer nélkül a páratartalmat csak "hőveszteséges" szellőztetéssel érheted el. Ezek közül még a leggazdaságosabb szerintem is a gyakori szellőztetés, kereszthuzattal. Néhány percre kitárod a lakás összes nyílászáróját, és ezt megteszed ahányszor szükséges, de naponta legalább kétszer.
2017. okt. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is ettől félek, pont most lett lecserélve a régi kazán kondenzációsra és az ablakok is műanyagra. Az talán megoldás lenne, ha kívülről szigetelve lenne a ház, de ez egy társasház, nem egyedül döntök a szigetelésről és hát ahhoz az elhatározáson, szavazatokon kívül rengeteg pénz is kell.


Az előző lakásunk pont emiatt penészedett, ott Trotec márkájú elektromos páramentesítőnk volt, ami nagyon hatékony, eltűnt a penész, de azért itt már nem igazán akarnék ilyet, csak végső esetben.


Mi is néztük a hővisszaverős szellőzőrendszert, de rohadt drága. Szakemberrel is beszéltünk, lemondtunk róla a költségek miatt.


Azt nem tudom, hogy fog-e penészedni, bízom benne, hogy nem. Beépíttettünk két ablakba is résszellőzőt, bár ez sokszor nem elég. És a tanácsokkal ellentétben sokszor a rengeteg szellőztetés sem elég, saját tapasztalat.


Én a fürdőbe be akarok építtetni páraelszívó ventilátort, nem tudom még, mennyire lesz hatékony. És veszünk szárítógépet, hogy a ruhák ne ontsák magukból száradás közben a párát. Ha ez sem segít, akkor marad az elektromos páramentesítő. Csak nappal kell használni, éjjelre ki lehet kapcsolni, nem túl hangos és kb. 2000,- Ft plusz villanyszámla havonta.

2017. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Igen, ez reális.

2017. okt. 25. 05:23
 8/10 fata.morgana ***** válasza:

Az elektromos páramentesítő elméletileg egyszerűen kivitelezhető. csak a megfelelő méretűt kell beszerezni ami arra a légköbméterre/négyzetméterre ajánlott... Nekem egy ilyen van: [link]

kb 60 négyzetméterre ajánlott..És igazából csak van kimondottan esős időszakban megy sokat ősszel meg tavasszal. Télen sokszor elég 1-2 óra...A fogyasztása 400w. és nem árt néhány páratartalom mérő beszerzése. Ha tartósan 60 százalék felett van a páratartalom elindul a penészedés. 70% felett nagyon hamar kialakul. ha 50% alatt tudod tartani akkor NINCS penész!!sehol...

2017. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Javaslom mérlegelni azt is hogyan jut elegendő friss levegő a lakótérbe. Ha páramentesítőt alkalmazunk akkor az erre megítélésem szerint nem kínál megoldást. Létezik előírás (német szabvány) a penészesedés megelőzését szolgáló minimális szellőzésre. erről bővebben magyarul itt lehet olvasni: www.innoperform.hu. És miután a németek németek, kitalálták a költséghatékony és egyszerű, utólag is alkalmazható automatikusan működő terméket is.Erről is, a szellőzés szükséges mértékéről is lehet a fenti honlapon olvasni.
2017. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi is társasházban élünk, két hideg sarkunk van, ami penészedett. Eleinte nem volt konyhai elszívónk, fél év után cseréltettük ki az előző lakó által itt hagyott konyhabútort, ezt kiakartuk várni a szagelszívóval. A konyhai hideg sarok penész problémáján ez rengeteget segített! Nem mondom, hogy tökéletes, de látható az eredmény.

A fürdőben lecseréltük a szellőző ventilátort, így ott is javult a párahelyzet. Minden reggel és este kinyitjuk az összes ablakot pár percre, illetve ha mosunk, akkor teregetésnél bekapcsoljuk a klíma páramentesítő funkcióját. Azért nem ér fel a rendes páramentesítővel, de jobb, mint a semmi. Az idei telet megpróbáljuk így átvészelni penész nélkül, aztán ha ez kevés, akkor veszünk egy rendes páramentesítőt.

2018. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!