Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházba melyik megoldás...

Társasházba melyik megoldás jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
Régi építésű társasházban lakunk, 2. emeleten. 2 szobás, a két szobára egy konvektor van a két szoba határán (kéményes).A másik szobában van egy használaton kívüli másik kémény. A fűtés, tekintve hogy 2 szobára egy konvektor van, szegényes, csak úgy járható út, ha az ajtó a két szoba között folyamatosan nyitva van. Azon gondolkodunk, mivel a kondenzációs kazán megfizethetetlenül drága( radiátorok nincsenek), s valahogy a hőszivattyú, infrapanel sem a legszimpatikusabb megoldás, hogy egy kisebb fatüzeléses kandallót veszünk kiegészítő fűtésnek, vagy olajkályhát, és a jelenleg nem használt kéménybe köttetjük (természetesen a kéményt kibéleltetjük). Pincében tudnánk a fát tárolni, vagy olajkályha esetén, a fa és a hamu sem lenne gond. Mit gondoltok?

2019. nov. 14. 21:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Építs rakétakályhát. Napi 3-4 kiló aprófával kifűtöd az egész lakást. Vagy ha ez nem járható út, keress rá a Mika kazánra. Őszintén szólva nem tudom, létezik-e még, de néhány éve egy fickó annak a telepítéséből élt.
2019. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#15-ös vagyok. A házunk 60 m2, vályog, csak 5 helyiségből áll, mindegyikben parapetes konvektor van, és ahogy most visszaemlékszem a fűtésre, pontosítanék:

2 helyiségben történt sima csere, a harmadikban nem volt fűtés, a fal sem volt kifúrva, de a helye szerepelt az eredeti tervrajzon, és csövek is voltak, és végül a maradék kettőben történt teljeskörű bevezetés mindennel együtt!

2019. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Abba a kéménybe a lentebb lakóknak milyen fűtésük van bekötve? Ez a legfontosabb!


Mondjuk ha senki nem használja lentebb sem,az lenne a legjobb! Én pl pár tízezerért vennék egy kandallót+ csövet,lyukat ütnék a kéményen,-és már másnap fűtenék is!

Ha lentebb valakinek is van gázüzemű bármi bekötve,akkor nem csak tilos,hanem veszélyes is a vegyestüzelést rákötni!


Olajkályhát meg mindenképp felejtsd el!

2019. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Senki nem hazsnálja, csak mi szeretnénk. Máshol parapet konvektorok vannak.
2019. nov. 15. 22:49
 25/26 anonim ***** válasza:

21: A MIKA kazán is parapetes.:)

Tehát ahol eleve parapetes konvektor van, annak a helyére tudod berakni.

2019. nov. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

20: Tényleg. Klíma.


Én a biokandallót szeretném magamnak, tudom, hogy az nem gazdaságos, látvány célokra és kiegészítő fűtésnek jó, tehát attól függ, mire használják a nem fűtött szobának a legtávolabbi részét, ahova kerülhetne, mert ha heti 2-3x lenne benne 3-4 órán át fűtve, akkor az nem sok azért.

2019. nov. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!