Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik a különböző szakemberek...

Mik a különböző szakemberek reális órabérei?

Figyelt kérdés
Mondjuk itt Budapesten egy víz,- villanyszerelő, asztalos, festő, burkoló, reálisan mennyit keres?

2019. nov. 17. 12:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%

Így van. Nemrég kerestem kőművest, burkolót egy munka elvégzésére, fel sem merült az órabér. Megjegyzem, igen nagy szórás volt az ajánlatok között. 50-300ezerig kértek ugyanazért a munkáért. Aztán, mint kiderült, egyik linkebb volt, mint a másik. Megszűnt a korrektség, a megbízhatóság.

25 éve egy februári napon megegyeztem egy áccsal, hogy október 6.-án reggel hétkor jön, és felrakja a tetőt. És ott volt, bazky! Manapság fél órára nem tudsz előre tervezni, nem ám fél évre.

2019. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

"egy adott melót mondjuk


el lehet végezni 10óra alatt de ténfergéssel,tökvakarással lehet 30 is.."


Intenzíven átdolgozott időre nézem nyilván.

Jelen vagyunk akkor, mivel ott lakunk. Tehát amíg munka van, mögötte állunk, hogy mikor lesz már kész. Ennyi.

2019. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

"fel sem merült az órabér."


Az kérlek, nem magától merül fel, hanem úgy, hogy rákérdezel, mennyi ideig tart a munka!

2019. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
A biztosító is órabért fizet a károsultnak különben.
2019. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
22%

" Munkánként más órabér jönne ki, akár többszörös különbségek"


Így van. Ezért számolom ki. Nyilván nem fizetem ki a hatszorosát egy budai fogorvos óradíjának egy vízszerelésért. Hanem addig kérek be ajánlatokat, amíg normális árat nem mondanak.

2019. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%
Órabéres rendszer akkor működött mikor még 500 ft-ot kapott egy culáger óránként. Akkor mindegy volt 50 vagy 55 órát dolgozott. Ma már mindenki fix árban dolgozik, megegyeznek és kész.
2019. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, értem, hogy sok összetevőtől függ az órabér, ami sokszor a fix árból következik, de konkrét számok érdekelnének, hogy milyen munkákért reálisan milyen árat kérnek.
2019. nov. 17. 19:13
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Intenzíven átdolgozott időre nézem nyilván.


Jelen vagyunk akkor, mivel ott lakunk. Tehát amíg munka van, mögötte állunk, hogy mikor lesz már kész"


Előre honnan tudod,mennyire fog intenzíven dolgozni vagy sem? Amennyiben bárkinek a sarkában állsz ne adj isten még bacogatod is "mikor lesz már kész¨" ott 10 emberkéből 9 pár perc után összepakol és elköszön ebben nyugodt lehetsz.(a maradék 1 meg azért is húzza az időt,mivel ÓRÁRA fizeted) Amennyiben pedig töklámpás vagy az adott melóhoz(nyílván ezért hívsz szakit)akkor honnan tudod annak mennyi a limit ideje? Hiába áll ott Marika néni fölöttem ,egy félórás csapcserét is simán elhúzok 2 óráig... Ezért is dolgozunk Fix ,előre megbeszélt MUNKAdíjban. Nekem is az az érdekem,hogy minél hamarabb végezzek vele ,a megrendelőnek pedig egy árva fillérrel sem kerül többe ha a fönt említett félórás meló elhúzódik 2-3 órát. Stimm?

2019. nov. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

" Nyilván nem fizetem ki a hatszorosát egy budai fogorvos óradíjának egy vízszerelésért"


Pedig de,ha az annyiba kerül.


Akkor nem ismered az idevonatkozó viccet:


Kovács úr autója nagyon kopog.Ismerősről,ismerősre jár de senki nem találja a hibát,míg végül kap egy tippet kihez vigye.Így is tesz. A mester fölpattintja a géptetőt, hallgatózik majd egy kis kalapáccsal koppint egy intenzívet egy pontra. A motor kisimul és mint a Doxa ketyeg szépen.Kovács úr örül és kérdez

-Mennyi lesz mester?

-50.005Ft szól a szaki.

Kovács úr fizet,de azért csak megkérdezi:

-Ez hogy jött ki?

A mester halálos nyugalommal megveregeti Kovács úr vállát:

- Roppant egyszerű 5Ft a kalapácsütés,50.000 meg ,hogy TUDOM HOVA és HOGYAN kell ütni.... :-D

2019. nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Attól függ. Alkalmazott vagy vállalkozó? Kft tulajdonos aki teljes kivitelezèst vállal vagy egyénk vállalkozó aki szakàgi kivitelezèst vállal?

Egy alkalmazott burkoló megkeresi azt a 400-500 ezer forintot ma, ha jó szakember és normális vállalkozónàl dolgozik. Oktatóm vállalkozó és ennyit ad az embereinek.

Egy asztalos is jól keres, de jól fel kell szerelkeznie azért, mert 1-1 gép azér nem 2 forint. Szóval teljesen érthető, hogy mire kér el 200-300 ezer forintot egy konyhaszekrènyèrt.

Egy festő is akörül keres, mint egy burkoló, HA jó szakember.

2019. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!