Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik a különböző szakemberek...

Mik a különböző szakemberek reális órabérei?

Figyelt kérdés
Mondjuk itt Budapesten egy víz,- villanyszerelő, asztalos, festő, burkoló, reálisan mennyit keres?

2019. nov. 17. 12:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20-as vagyok. Még annyit, hogy én úgy tanultam, hogy ma már csak fixbèrben dolgozunk, KIVÈVE ha olyan aprólèkos, nehéz a munka, hogy nem tudod megmondani előre, hogy mennyi idő mire kész lesz. Például a burkoló oktatóm most egy mobil fürdőszobaelemet készített csapteleppel, mosdókagylóval, szappantartóval együtt. Ez már óradíjas munka. De lehet ilyen például egy üveglapos burkolàs is amit fürdőszobàba kérnek a luxusnegyedben és a lapok olyan kicsik, mint amivel a medencèket szoktuk burkolni.
2019. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivsz vallalkozot akkor nincs oraber. Egy osszeget mond a munkara.

En oraberben csak akkor vallalom ha olyan munka amit nem tudok bearazni mert senki nem tudja meddig fog tartani. Mondhatok fix arat is arra de akkor magas lesz az ar mert nem akarok bukni rajta ha valami miatt tovabb tart megcsinalni.

Az emberek mindig megkerdezik mennyiert vallalom, senki sem kerdezett meg orabert, illetve egy no de o meg azt hitte 1 nap alatt meg lehet csinalni amit o akart volna, mondta neki hogy ez 2 napos munka.


Szabad piac van, mindenki annyit ker amennyit akar.

Kerhet a festo 100.000et egy szoba lefesteseert ha valaki azt kifizetni neki.

Mas meg lehet ugyan azt elvallalja 30.000ert.

Ha 100.000-et nem fizet ki senki azert akkor a vallalkozo vagy csodbe megy vagy lejebb viszi az arakat.

Jelenleg a kereslet nagy, a kinalat keves ezert a vallalkozok diktaljak az arakat.

2019. dec. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%

"Manapság fél órára nem tudsz előre tervezni, nem ám fél évre."

Ez nem igaz. Hozzáállás kérdése. Ha viszont folyton csak annyiban "állapodsz meg" mindenkivel, hogy "majd felhívlak és megbeszéljük", az nem megállapodás, nem terv.

2019. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23, nem lehet senkivel megállapodni

Nekem munka napján mondta le a vízszerelő, este felhívott hogy másnap tudna jönni. Persze hirtelen felszökött az árazás is, mert mondtam h az is jó, megoldom csak jöjjön.. Másik melósnak már könyörögtem, jöjjön el, nézze meg, adjon árat. Korrektül kijött, megnézte, korrekt árat adott!, megbeszéltük dec elején hívom h karácsony előtt megcsinálja, hívtam, hatalmas fejvakarás, háááát nem tudja.... Ezek miatt én is csúszom, ami miatt csuszik a burkoló, festő mindenki.


Árak:

Olcsóbb vízszerelő 60 000 / nap, drága 90k körül

Burkoló: extra olcsó 2000/ óra, de jellemzőbb az 5-6/óra

Villanyszerelő 25 000/nap környéke, ők valamiért egészen olcsóak


Egyébként tényleg ne gondold azt, hogy óradíjban fognak neked árajánlatot adni, ez mindösszesen annyira jó, hogy megnézd könnyes szemmel a saját fizetési céduládat és összehasonlítsd az övékével. Diplomás mérnökként nem keresek ennyit....

2019. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
75%
Ez várható is volt, kedves utolsó. Ma mindenki diplomát akar, fehér ingben egy irodában elücsörögni 8 órát. Szakember meg nincs, mert a kétkezi munka büdös.
2019. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Egy hőszivattyút most kötöttek be egy ismerősömnek 950 000 Ft volt a munkadíj. Három ember dolgozott vele három napig, naponta 9-15 óráig.Tehát itt az órabér 17590Ft/fő/óra.


(Ha gondolod elkérem neked a telefonszámukat, vízvezeték szereléssel is foglalkoznak)

2020. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!