Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel lehetne hangszigetelni...

Mivel lehetne hangszigetelni egy panellakást hogy ne szűrődjön át minden zaj a szomszédoktól?

Figyelt kérdés
Ha valaki csináltatott már hasonló műveletet érdekelne mennyire vált be és mennyibe kerül kb... Főleg a fölső szomszéd problémás.

2019. nov. 22. 02:01
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Mivel a beton az egyik legrosszabb hangszigetelő, elég körülményes a hangszigetelése.

Főleg panelnál, ahol az egész szerkezet viszi a hangot. Lehet próbálkozni különböző módszerekkel, de egyik sem fog komolyabb eredményt hozni.

2019. nov. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ami használ a szomszédok zaja ellen, az a költözés jól hangszigetelt lakásba vagy családi házba.

A panelt nem tudod leszigetelni, mert az építési módja okozza hangok áthallását.

A fölsö szomszéd felöl meg teljesen lehetetlen a hangszigetelés, ami valamennyire csökkentené, az az lehetne, ha ö szigetelné a paldóját több rétegben.

2019. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos igazakat írnak előttem. Legfeljebb a szomszéd tudja saját magát leszigetelni, hogy minél kevesebb zaj szűrődjön át hozzád. De akár ki is fizetheted neki :D


Saját részedről nem sokat tudsz tenni, sőt, leginkább semmit, mert ha maximálisan körbevonnád magadat a legjobb hangszigetelő anyagokkal, az sem jelentene megoldást.

2019. nov. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem süketszobára gondoltam... ha nem egy idióta lakna fölöttem meg se fordulna a fejemben, mert amúgy az összes lakó normális, a döntő többséget ha nem látnám néha a lépcsőházban azt se tudnám hogy léteznek... De akkor ez csak pénzkidobás lenne ezek szerint. A fölöttem lakó egy alkoholista, még csak ki se festették ahogy átadták a lakást a 80as években az most is úgy néz ki csak lelakva szóval hogy másnak jobb legyen az őt biztos nem érdekli sajnos.
2019. nov. 22. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Pénzkidobás lenne, mert panelban egyedül azzal tudnád csökkenteni a zajt, ha a feletted lakó padlóját szigetelnéd. Azzal csak adsz a szarnak egy pofont, ha mondjuk a plafonodat befeded hangszigetelővel.
2019. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 cm kőzetgyapot csodákra képes gipszkartonnal, de kb 10 cm-t levesz a belmagasságból.
2019. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
léteznek erre préselt hangszigetelő panelek de senkit se ismerek aki beruházott volna ilyenre. A gyapot inkább hőszigetelő szerintem...
2019. nov. 22. 23:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetedben sehogy. Költözz el.
2019. dec. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!