Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi kerül több mint 1 millióba...

Mi kerül több mint 1 millióba egy gázkazán cserén?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=7_MUg1nsct4


Itt azt mondják 1-másfél millió forintba is kerülhet egy gázkazán csere. Rákerestem neten 100 ezer körül már millió féle gázkazánt lehet kapni. Akkor mi kerül ezen ennyibe?


2019. dec. 1. 01:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Biztos a munkadíj, és kell még egy csomó cucc még hozzá.( Keringetőszivattyú)Lehet kémény béléscsövet is cserélni kell. Meg nem mindegy, hogy mekkora teljesítményű a kazán. A szerelők amúgyis aranyárban dolgoznak. Én 250 ezer ft körül láttam egy márkás kondenzációs kazánt.
2019. dec. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Jó, hát valami szart biztos kapsz 100 ezerért, de ettől csak drágább van szinte.

Másrészt ott a munkadíj, a kémény, a kiegészítők.

2019. dec. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
jó de ha veszünk egy 200-300 ezres kazánt még akkor is mire kell kifizetni a maradék 800 ezer - 1,2 millió forintot?
2019. dec. 1. 06:23
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Tervek (tervező munkadíja), engedélyezési eljárás (eljárási díjak), kéménybélelés (akár sok emelet magasan), kémény átvétele (szemle díja), gázcső átalakítása gázterv szerint, új kazán (egy márkás jobb darab 300 fölött indul), érintésvédelmi felülvizsgálat díja (EPH), új rendszer átvételének, szemle díja a szolgáltatónál, gázóra visszaszerelés díja.

Nyilván attól is milyen a kiépített rendszer, nem mindegy hogy mondjuk alsó lakás és hat emelet magasan kell a lakás fölött bélelni a kéményt, vagy felső lakás és csak pár méter. Nem mindegy mekkora kazán kell, a nagyobb teljesítményűek nyilván drágábbak, kérdés kellenek-olyan extrák mint egy beépített HMV tároló (úgy már inkább 500e lesz a kazán), stb.

Összességében és átlagosan nem túl elvadult becslés az egymillió.

2019. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Normális kondenzációs kazánt nem kapsz 100.000 forintért.

Nálunk csak az ehhez való kemény tervezésére és kiépítésére adtak 3-400.000-es árajánlatokat.

2019. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ezek miért fontosak egy kazán cserénél? Ha eddig jó volt a kémény bélés meg a többi akkor ezeket minek újra megcsinálni? Én azt hittem csak veszek egy kazánt, kicserélik mittudom én 50 ezerért és ennyi volt.
2019. dec. 1. 07:51
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Járj már utána, hogy adott-e minden a cseréhez. Ha nem, akkor mennyibe kerül más részek cseréje is. Aztán, hogy mennyi a szerelő díja.

Ne YT videókon rémüldözz!

Azt majd ráérsz akkor, ha tényleg bontani kell kéményt, meg nem lesz szerelő csak aranyárban.

Amúgy tényleg minden irreálisan drága ebben a szaŕfészek országban.

2019. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A saját ingatlan sok pénzbe kerül.

Az ilyen hozzáállással menj albérletbe, az neked való.

2019. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

A négyesnek teljesen igaza van, nem tudom, miért pontoztátok le. Pontosan ezeken kell átmenni egy kazáncserén.


Azt pedig, hogy miért nem lehet csak úgy lecserélni, ahogy a Kérdező írja, talán azért, mert jogszabályban szigorúan meg van határozva a menete és miattad senki nem fogja vállalni a felelősséget, ha esetleg szabálytalanul, a te kívánságodnak megfelelően szerelik be és történik valamilyen baleset.

2019. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Hozzá tenném, hogy szükség lehet a fütésrendszer átalakítása is, hogy a gazdaságos kazán valóban gazdaságosan működjön(kondenzáljon).
2019. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!