Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Homlokzat szigetelés probléma?

Homlokzat szigetelés probléma?

Figyelt kérdés
Ma le kellett vennem egy tábla hőszigetelő lapot a házról ami 5 centis és alatta nyirkos a fal,illetve vizes a hungarocell. Arra gondolok hogy vastagabb kellett volna rá vagy mi lehet a baj? Nem hiszem hogy ez természetes. Egyébként éve lett csinálva. Köszönöm a válaszokat.
2019. dec. 22. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Baj, igen. Én már szakértettem olyan házat, ahol a falak átvizesedtek teljesen és a szobák penészesek lettek. Ott a tetőterasznál folyt a víz a szigetelés mögé. Szét kellett szedni az egészet.

Hívj ki szakértőt, ne sajnáld rá a pénzt, így látatlanban csak találgatni lehet.

2019. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szigetelést vastagságának megfelelőségét illik páratechnikai számításokkal is igazolni. Nem elég az "így szoktuk" meg az "ennyit szoktunk" rakni.

15-20 éve volt nagy divat az 5centis eps. Azok mára keezdenek "beérni".


Mit lehet tenni?

Nézz utánna:

Szakszerű volt-e a kivitelezés? Pont perem módszerrel ágyazták-e a lapot kat. Alulról le van-e zárva alu profillal a szigetelés? Magyarán. Áramlik-e a szigetelés mögött a kilső levegő.

Ha igen, az nem jó.

Ha nem akkor a lakótér belső páratartalmát mielöbb tovàbb kell csökkenteni.

Szakemberrel konzultálni helyszini szemle után.

2019. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A szaki azt mondta hogy a harmatpont nagyon kivülre esik mert vékony nagyon a szigetelés ami 5 cm. Azt mondta hogy még 7 cm kell rá. Nem akartam szigetelni de nagyon úgy néz ki nincs más megoldás.
2019. dec. 24. 12:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja,egyébként szakszerűen van csinálva.
2019. dec. 24. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!