Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi egy 30nm-es budapesti...

Mennyi egy 30nm-es budapesti lakás felújításának az anyagköltsége? És a munkadíja?

Figyelt kérdés

Szóval örököltem egy budapesti 30nm-es lakást de nagyon le van amortizálva, így fullos felújításra szorul. Ismerős kőműves mondta hogy meg tudja csinálni a segédjével, mondott egy árat a munkadíjra és anyagköltségre is amit én nem tartok reálisnak. Viszont elismerem hogy nem rétek hozzá ezért kérdeznélek titeket hogy mennyi az anyagköltség illetve a munkadíj ha:

-6nm-es fürdőszobát fullra újra kell csempézni, zuhanyzóhelyet kialakítani

-a lakást kb. 23nm-t kellene teljesen leparkettázni (a régit felszedni)

-az egész lakást kifesteni. (gletteléssel értelemszerűen.)

-bútorok árának utána tudok nézni


Jah és nem nekem lenne hanem el akarom adni, tehát a lényeg hogy jól nézzen ki, nem feltétlenül kell nagyon tartósnak lennie.



2019. dec. 27. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
300 körül a munkadíj+ anyagköltség, ami ugye tőled függ
2019. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha kozepes arfekvesu csempez es jarolapot nezunk kb 600-1 millio kozott
2019. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Elvannak szállva az árak, mivel az emberek nem értenek hozzá és ockodnak is tőle, ezért így is úgy is fizetnek. A fürdőszobán kívül a helyedben mindent magamnak csinálnék ha van rá időd. Parkettazni nagyon könnyű, ha a fal nem egy domborzati térkép akkor te is simán tudnád glettelni.
2019. dec. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es, az általad említett 600-1 millió az csak az anyagköltség ugye?


Aztán én 26 éves lányként nem kezdenék el parkettázni mert bár járok kondiba, de ha én lerakom a parkettát az nem lesz egyenes az biztos.

2019. dec. 28. 00:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért igénytelen felújítást ne csinálj.

Burkolás elött illik lecserélni a vízvezetékeket, stb.

2019. dec. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Viz,villany maga csak olyan 500-1 milla a festés,glett,fürdö,wc,burkolás 1 milla munkadíjjal persze!Olyan 2-2,5 mill-ra számithatsz alaphangon!
2019. dec. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem úszod meg 1,5 millió alatt, inkább felette.

Én biztos nem költenék rá egy fillért sem. Pénz, idegeskedés, utánjárás és lehet, hogy aki megveszi kezdi elölről, mert nem egyezik az ízlésetek.

Inkább a felújítás árával add olcsóbban, mint a környékbeli árak és egy hét múlva nem lesz rá gondod!

2019. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7#-es! Ott a pont!
2019. dec. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Ez sem igaz feltétlen, sokan félnek a felújítástól, egy kifestett, kicsempézett lakást könnyebb eladni mint egy lerobbantat.
2019. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

#9

Akkor az majd nem veszi meg, megveszi a másik harminc.

Nehogy már gond legyen eladni egy budapesti lakást!


Én pl. pont emiatt nem fizetem ki pluszban mások felújítását:


"Jah és nem nekem lenne hanem el akarom adni, tehát a lényeg hogy jól nézzen ki, nem feltétlenül kell nagyon tartósnak lennie"

2019. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!