Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi egy 30nm-es budapesti...

Mennyi egy 30nm-es budapesti lakás felújításának az anyagköltsége? És a munkadíja?

Figyelt kérdés

Szóval örököltem egy budapesti 30nm-es lakást de nagyon le van amortizálva, így fullos felújításra szorul. Ismerős kőműves mondta hogy meg tudja csinálni a segédjével, mondott egy árat a munkadíjra és anyagköltségre is amit én nem tartok reálisnak. Viszont elismerem hogy nem rétek hozzá ezért kérdeznélek titeket hogy mennyi az anyagköltség illetve a munkadíj ha:

-6nm-es fürdőszobát fullra újra kell csempézni, zuhanyzóhelyet kialakítani

-a lakást kb. 23nm-t kellene teljesen leparkettázni (a régit felszedni)

-az egész lakást kifesteni. (gletteléssel értelemszerűen.)

-bútorok árának utána tudok nézni


Jah és nem nekem lenne hanem el akarom adni, tehát a lényeg hogy jól nézzen ki, nem feltétlenül kell nagyon tartósnak lennie.



2019. dec. 27. 21:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Aki nem tud fényképekkel bizonyítani egy felújítást, attól épeszű ember nem vesz felújított lakást...
2019. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

Mondjuk én nagyon precíz vagyok és soha szart nem árultam, de eszembe nem jutott fényképezni a felújítást.

Igaz, eladásra soha nem újítottam fel semmit.

2019. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Közben kutattam a pesti ingatlanárakkal kapcsolatban és azt láttam hogy egy leamortizálódott vagyis teljesen felújítandó lakás nagyjából 8-10 millával kerül kevesebbe mint egy ugyanannyi nm-es fullosra felújított lakás ugyanazon a környéken. A felújítás meg kizárt hogy 8-10 milla legyen vagyis pár millát mindenképp lehet rajta nyerni akárhogy nézzük.
2019. dec. 28. 13:49
 14/16 anonim ***** válasza:

"fullosra felújított lakás"

Az igaz, csak amit te akarsz az nem felújítás, hanem kenjük be sárral.

2019. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen keresnek felújított/korrekt állapotú lakást, mert pl azonnal kell költözniük, és nincs pénzük / idejük addig alébrletbe menni, amíg elkészül egy lakás.


viszont illene a villanyt és vizet is megcsináltatni, mert ok, leburkolod szépen, de aki egy kicsit is ért hozzá egyből ránéz mondjuk a villany elosztódobozra, és látni fogja, hogy az kimaradt, ergo szedhet szét mindent.


Bútort meg nem értem minek akarsz venni, ha eladod.. Max konyhabútort csináltass ha nagyon akarsz, de sztem még azt se, csak újítsd fel. Az meg már legyen a következő tulaj dolga, ha szétbombázza, te korrekt lakást adsz majd el :)

2019. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azért akarok bútort mert akkor sokkal vonzóbb lesz a vevőnek és könnyebben el lehet adni. Főleg ha azonnal kell neki lakható lakás nem akar a berendezéssel szarakodni. És ha mondjuk 1 millából berendezem simán dobhatok rajta 1.5 milla pluszt is a berendezések miatt.
2019. dec. 30. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!