Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Erkély átalakitás van e...

Erkély átalakitás van e lehetöségem?

Figyelt kérdés

Jónapot!

Valaki tudna ebbe segiteni?? Panel lakásomba nagyon nem tecik a drot üveg az erkélyen és szeretném kicserélni fém szerkezetre a a tarto szerkezetet nem bontanám meg csak az üveget helyetesiteném jogilag erre van lehetöségem ?? Válaszokat elöre is köszönöm



2019. dec. 29. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

I.

Homlokzat (általában) az alapító okirat szerint közös szerkezet => társasházi törvény szerint kell eljárni.

II.

Helyi építési hatóságot is célszerű megkérdezni, helyi/városképi védelem miatt (ha van) esetleges főépítész állásfoglalás szükséges.

2019. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek az 1-el, kiegészítve azzal, hogy a ház egységes arculatának megzavarását, valamint biztonsági korlátok megbontását nem szokták engedélyezni, így erre nem látok sok esélyt.

Viszont tehetsz rá belülről valamilyen neked tetsző burkolatot, hiszen úgyis azt látod és az a lényeg.

Mert gondolom nem azért akarsz kiadni egy halom pénzt, hogy a VII-en az utcáról a járókelőknek hogy tetszik a 150 erkély közül a tiéd.

2019. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm kerestem a törvényt amit találtam arol szol ha a tarto elemet nem bontom meg akkor nem porobléma elviekbe:)

(Remélem ez a város képes hülyeség nics mert pont hogy ez sokal csunyább hogy mindenki belerakat mindenféle hülye szint)

2019. dec. 29. 13:42
 4/7 A kérdező kommentje:
A tarto szerkezetet nem akkarom megbontani csak az üveget kiszzedni és az helyére vagy zártszelvényeket vagy köracélt behegeszteni és lefesteni
2019. dec. 29. 13:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Pénzbe nem kerül nagyon csunyának tartom ezt a drotüveges megoldást és én rácsosra szeretném megcsinálni
2019. dec. 29. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Megoldható!
2019. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Vannak bizonyos munkálatok, amikhez nem kell építési engedély, viszont lehet hogy településkép bejelentési eljárás hatálya alá tartozik.

Érdeklődj (akár telefonon) az építésügyi hatóságnál, és ne az interneten olvasgass, mert lehet nem hatályos állapotot olvasol.

Mindenki legyen óvatos az ilyen dolgokkal, mert a bírság akár húzós is lehet.

2020. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!