Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Könnyüszerkezetes ház felújitása?

Könnyüszerkezetes ház felújitása?

Figyelt kérdés

Van egy ház ami 1991-ben épült. A nyilászárok fakeretesek. Padloszőnyeg. Tetőtér beépitve aminek a tetőoldalai fával boritottak. Azt szeretném kérdezni hogy ennél a háznál is bármilyen felújitás kivitelezhető? Padló fűtés utolag, nyilászárò csere, fa burkolat leszedése a tetőtérben?

Köszönöm



#átalakítás #Könnyüszerkezetesház
2019. jún. 15. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Mindent meg lehet oldani.
2019. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Megcsinálni sokmindent meg lehet, a nagyobb kérdés hogy megéri-e.

Egy 1991-ben, nyilván a technika akkori állása szerint épült könnyűszerkezetes ház lassan 30 éves, szerintem maga az épület lassan az életciklusa végéhez közelít. Én már nem költenék rá, pár év és úgyis kuka az egész, mindenestől. Kidobott pénz minden forint amit ráköltesz.

2019. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
könnyűszerkezetes házakat 20-30 évre építik, utána le lehet őket bontani.
2019. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kérdésből nem derül ki hogy fa vagy acélvázas, 91-ben nem tudom még milyenek voltak

de egy acélvázas könnyűszerkezetes épület mitől menne tönkre? ha az osb tönkre megy azt ki lehet cserélni, gyapotszigetelés nem megy tönkre

kívülről 20-30 évente egy téglaházat is fel kell újítani

2019. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, csak a téglaházat mondjuk újra kell vakolni, na az felújítás. A könnyűszerkezetest meg gyakorlatilag le kell bontani és újra felépíteni. Ha OSB cserékről beszélünk, az végülis maga a ház. Téglaházon felújításkor nem cserélgeted a külső falakat...
2019. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

tartó acél szerkezet, és benne a gyapot, az a fal, osb mint téglaházon a vakolat, szerintem olcsóbb, egyszerűbb, házilag is kivitelezhető művelet

hőszigeletlést mindkét esetben horror leszedni

2019. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ewing-ék is könnyűszerkezetesben laktak, faházban, bár a váz valami tűzállóból volt, egyik részben kigyulladt, és pár nap alatt újraépítették
2019. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fa szerkezetes. De ha 20-30 év után ezek a hàzak kukàba landolnak akkor miért épitenek egyre több helyen ilyet. Olcsobbnak nem olcsobb mint a tégla?

„Az élettartamról és garanciákról a kiállított jótállási jegyek, használati utasítások, kivitelezői nyilatkozatok, minőségi bizonyítványok tanúskodnak. A készház technológiával készült épületek élettartama semmivel sem rövidebb, sőt bizonyos esetekben hosszabb is lehet mint egy hagyományos épület élettartama. “. -ezt neten olvastam és nem egy oldalon irjàk ezt.

2019. jún. 15. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A konnyuszerkezetest nagyon gyorsan fel lehet ujitani es egyszeru is.

Mi ketten fel nap alatt lazan lebontottuk egy szoba falait ami gipszkarton volt, leszedtuk a rajta levo fa mintaju burkolatot is es mindent kihordtunk, szogeket kihuzgaltuk.


Gyakorlatilag csupasz fa vaz maradt.

Falat is egyszeru felhuzni, villanyszereles is egyszerubb, nem kell vesni.


Hulyeseg hogy 20-30 evig jo csak.

Kint elunk amerikaban es 40-50 eves hazat is csak azert ujitjak mert elavult mar benne minden, kiment a divatbol.

2019. jún. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!