Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen ablakot kell venni?

Milyen ablakot kell venni?

Figyelt kérdés

Ablakcsere lesz a lakasunkban a panelben.

Milyen ablakot kell venni, ha azt akarom, hogy panel program eseten (ha esetleg a haz egyszer akarja) akkor ne kelljen kicserelnem az ablakokat?


2 vagy 3 retegunek kell lenni?


Koszonom


2020. jan. 4. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Már csak 3 rétegű van.
2020. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Siman lehet kapni 2 retegut is...

Megint egy hozza nem erto okoskodik...

2020. jan. 4. 14:37
 3/17 anonim ***** válasza:

"2018. január 1-től a költségoptimalizált energetikai szint követelményeit kell teljesíteni, használatba vételi engedélyhez. Ez azt jelenti, hogy az előző évekhez képest mintegy 40 %-kal energiatakarékosabbnak kell lennie az épületeknek. Az eljárás során nem a tervezés dátuma számít, hanem a használatba vételi megkérésének dátuma.


Nézzük ez mit is jelent a külső ablakok esetén. Az új követelmény szerint a nyílászárók minimum üvegezése U=1,0 w/m2K, valamint a teljes szerkezet minimum értéke U=1,15 W/m2K.

A teljes szerkezet esetén a nyílászáró méretétől is függ az U érték, mert rosszabb a keret értéke, mint az üvegezésé, így ennek aránya befolyásolja a végeredményt.


Ezért mielőtt megrendelné az ablakokat, javasoljuk, hogy ellenőrizze a szerkezetek U értékét ablakonként.


Bizonyos esetekben megfelelhet még a 2 rétegű ablak is, de már javasoljuk a 3 rétegű üvegezésű ablakok beépítését, hogy minél kevesebb legyen a hővesztesége az épületnek."

És akkor nem kell kicserélned, ha felújítják.

2020. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Na, igy mar ertheto es vilagos.

Tehat ezt az U erteket kell megkerdeznem es utanajarnom.

Koszonom

2020. jan. 4. 15:25
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor egy ilyen 3 retegu ablak mar megfelelo ha jol ertem:


Üvegezés: háromrétegű üveg Ug = 0,63 W/m2K

2020. jan. 4. 15:29
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Az első is én voltam, szóval nem értem a kirohanást. 2 rétegűt már nem tesznek be. És értek hozzá, bocsi.
2020. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Jó, az igaz, pontatlanul írom, mert betesznek, de maximum bontva találsz olyat. Már nem igazán gyártják őket, a korszerűsítés miatt nem éri meg még azzal is foglalkozni.
2020. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]



Na en az euro 70 eset szeretnem 3 retegben.


Az mar megfelelo?

2020. jan. 4. 15:33
 9/17 A kérdező kommentje:

Orulok hogy ertesz hozza latom is.

Tudtam hogy te voltal a 2. Azert koszontem meg.

A fentebbi linken megnezned hogy az megfelelo-e?


Rehau euto 70 3 retegu?

2020. jan. 4. 15:38
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen van a konyhában és a fürdőben, igaz nem nagyok, mert 60x90-es, de elégedettek vagyunk, mikor kiszólok a konyhából a feleségemnek, még úgy is nehezen hallatszik ki mint mondok, hogy konkrétan az ablak előtt áll, velem szemben. Nagyon jól van szigetelve. De természetesen a beépítés is lényeges, hogy hozzáértő csinálja.
2020. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!