Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik olyan, hogy egy régi...

Létezik olyan, hogy egy régi ház körbe van szigetelve hungarocellel, a falak full szárazak, mégis levegőtlennek érzem?

Figyelt kérdés

Nézegetünk házakat, falnedvességmérővel sehol nem mutatott nedvességet, se penész, se vizesedés nem látszik, de mikor kb. fél órát voltam ott azt éreztem hogy nehezebben veszem a levegőt. Asztmás vagyok és előtte kint voltam a hidegben piacon, betudtam annak hogy megfáztam. De amint kiléptem az udvarra javulni kezdtt a dolog, otthon pedig semmi panaszom nem volt már. Csak beképzelem a dolgot (tudatalatti?) mindig tartok a hungarocelles szigetelt házaktól- vagy valós lehet a dolog?

Ha nem szellőzik rendesen, akkor elvileg penésznek és páralecsapódásnak is meg kellene jelennie, nem?


2020. jan. 13. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szellőztetni nem a falakkal kell, hanem az ablakokkal.

Nyilván szellőzetlen, műanyagablakos lakásokban jártál, ahol el volt használva a levegő.

Mi pl. bár szigeteltük a házat, így a falak-födémek nem hűlnek át, de a régi, jó állapotú faablakokat nem cseréltük le, csak az üvegeket hőszigeteltre és asztalossal illesztettük. Emellett reggel-este szellőztetünk, az havi 500Ft differencia nem vág minket földhöz és nálunk nem fulladnál. (Én is asztmás vagyok)

2020. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Fulladásban egyébként a szőnyegpadló is ludas lehet, nagyrészt a poratka miatt, kisebbrészt mert tiszta műszál.

2020. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szőnyegek, szövet huzatok, régi ágymatracok óriási atka tanyák.


Ez egy mítosz, hogy a falon távozik a nedvesség. Persze, a benti pára talán 2%-a, a többi az ajtó-ablak réseken, illetve szellőztetéskor.

2020. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!