Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nem használnak védőfelsz...

Miért nem használnak védőfelszerelést a redőnyszerelők, vagy a tetőfedők?

Figyelt kérdés

A fársz jön rám, amikor látom, hogy emeletes ház ablakában áll a redőnyös és mindenféle biztonsági felszerelés, azaz hám és rögzítés nélkül barkácsol. Néha ágaskodva, hogy még azt a pontot ő eléri. :-o

Szomszédos épületet most újítják fel és a tetőfedők sem használnak semmilyen védőfelszerelést, nyáron egy szál rövidnadrágban, sportcipőben dolgoztak, most télen, csupán a ruha lett több. A kb. 40 fokos cseréppel rakott tetőn mászkálnak, araszolgatnak, csúszkálnak.. Nem szeretném látni, amint valamelyik leesik, de főként nem örülnék, ha valamelyik gyerekünk lenne szemtanúja. :-(



2020. jan. 25. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Húzd le a redőnyt és nem fogod látni
2020. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Főleg amiatt mert sok helyzetben egy hám nagyobb problémát okoz, mint amennyi előny származna belőle. Hám akkor jó ha fix ponton kell dolgozni, de futkozós munkánál a magasba gyakran ki sincs lehetőség kötni magunkat, ezért a 2 karabínert beakasztjuk a hámba, de a hozzá tartoző kötél minimum térdig ér ami mindenbe is elakad.

Emiatt teljessen minden hámmal együtt vagy anélkül esel le egy tetőről, vagy egy ipari csarnok tetejéről. Persze sok munka védelmis mondja akkor kösd ki magad a legközelebbi ponthoz.... Te pedig képzeld el azt ha 10 méteres kötél kell a munkavégzésedhez de csak 8 méter magassan vagy. Vajon mi lesz ha leesel?

2020. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Mert a heveder sokszor veszélyesebb mint szabadon dolgozni a tetőn. Ráadásul egy két hetes munka két hónapig tartana. Másrészt sokszor nincs kikötési pont
2020. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Kifogások mindig vannak! Bírom, amikor megmagyarázzák a rossz bizonyítványt, hasonló a pszichológiája, hogy a börtönökben, mindenki ártatlan.

Az autók biztonsági övének használata ellen is sokan érvelnek, de csak addig, amíg ki nem repülnek a szélvédőn.

Kérdezzünk meg tetőfedőket, egyéb munkásokat, akik nem használtak biztonsági felszerelést és leestek, lezuhantak. Akiket már nem tudunk meginterjúvolni, ott kérdezzük meg a családjukat, mit éreznek, milyen elveszteni egy családfőt, egy fiút, csupán azért, mert kényelmesebben akart dolgozni?

Eddigi pályafutásom alatt nagyjából két tucat ilyen lezuhanásos balesetben megsérült beteget kezeltem. Hozzáteszem, ők túlélték, de mennyien nem! Ráadásul ez a saját kis összegzésem, hol van még a többi sérült, hiszen ez nem egy országos reprezentatív statisztika.

Soroljam a betegségeiket? A hónapok, évek alatt elért javulásukat, vagy netán a tartós károsodásaikat? Leegyszerűsítve: Gerincsérülés, végtagsérülés, fejsérülés, arccsont-sérülés, belsősérülés... Volt betegem aki megvakult, volt aki teljesen lebénult, többen részben bénultak le, olyan is akadt, aki agyvérzést is kapott, egyik infarktus is. Aki olcsóbban megúszta az csak hónapokra volt az ágyhoz, lakáshoz kötve. Hatalmas küzdelem, újra megtanulni járni, kezeket használni, enni, inni, netalán beszélni, ... :-(

Jómagam rendszeresen hallom, amit sajnálkoznak, hogy milyen hülyék voltak!

2020. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kérdezzünk meg tetőfedőket"


Én az vagyok 20 éve és inkább felmondok ha fel kéne vennem az öt pontos hevedert. Ez benne van a szakmában, vak se akarjon festő lenni. Vannak olyan helyzetek amikor fel kell venni a hevedert, például viharban vagy lefagyott nyeregtetőn. De ezt had döntsem el én mikor veszem fel, ne egy fotelhuszár mondja meg nekem...

2020. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pedig redőnyös vagyok. Ha kikötném magam, akkor a kötél csak gátolna a mozgásban. És ez igaz. Redőnnyel a kezeimben kell kimásznom az ablakba, sokszor még így is alig lehet kitenni a redőnyt kívülre az ablakon át, nem hogy még a köteleket is kerülgessem vele. Valamint ha hirtelen arrébb kéne lépnem simán előfordulhat, hogy megbotlok benne. Na meg mennyi ideig tartana kitalálni minden egyes házban, hogy hova rögzítsem a hevedert, ráadásul minden egyes ablaknál át kéne helyezni. Kétszer annyi ideig tartana egy munka. Megnézném ki fizetne így meg, mert nyilván drágább lenne akkor a szerelés. Így is jellemzően sokalják a árakat az emberek, abba nem gondolnak bele, hogy nem is olyan egyszerű munka ez..
2020. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Én gépész vagyok, nagyon sokszor dolgoztam magasban. Daruszereléssel foglalkoztam évekig, erőművekben is melóztam, majd ipari klímaszereléssel, stb.


Soha nem dolgoznék biztonsági felszerelés nélkül!


Négy gyermekem van, szerető feleségem, idős szüleim. Felelősséggel tartozom miattuk is.

Gátol a munkában a védőfelszerelés? :-o Ez csak kifogás! Számtalan Mekk Elek ezermestert láttam már magam is, akik nem használnak szinte semmilyen védőfelszerelést. Legtöbb esetben a legegyszerűbbeket sem. Még védőkesztyűt, sőt megfelelő munkaruhát sem. Farmerben, műszálas sortban, mackónadrágban, edzőcipőben tevékenykednek.

Láttam már lánghegesztés közben bojtos sapkát égni ember fején (U alakúra hajtott csövet hegesztett, amin végigégett a láng a sapkájáig), vagy flexelés közben meggyulladt tréningnadrágot. Láttam embert, akinek hosszú haját elkapta az esztergagép tokmánya, áthajította és leskalpolta. (túlélte) Láttam szabálytalanul felbakolt targoncát, ami elgurult és embert derékban felszúrt a falra. (pontosabban, már le volt takarva egy ponyvával a holteste) És láttam terem - híd daruról leesni kollégát, aki nem használt védőfelszerelést (épphogy túlélte, leszázalékolták). Egyik ipari klímagépen dolgoztunk, időszaki karbantartást végeztünk. Nyári leállás volt a helyszínen, saját melósaikból is dolgoztak ott néhányan. Festők, lakatosok, gépkezelők, segédmunkások. A tetőn dolgoztunk épp, amikor pár méterre tőlünk egy festő pasi zuhant le, kb 10 métert. Átesett egy tetőablakon is, majd egy galérián landolt egy íróasztalon. (nem tudom, mi lett vele, de a mentők nem sok esélyt adtak neki) Egymás mellett dolgozunk, de rajtunk volt alpinista felszerelés. Az ottani cég dolgozóin egyiken sem, mégis odafent melóztak.

Nagynéném férje tetőfedő mester volt. (az ő cége újította fel annak idején a Kőbányai nagytemplom tetejét is) 45 évesen lezuhant egy tetőről, megúszta lábainak, néhány bordájának törésével, lábaiba fémet operáltak. Soha többé nem tudott dolgozni tevékenyen csak részidőben besegített a cégvezetésbe fiának. Pár évre rá a fia is lezuhant, de csak a második emelet magasságból. Pechére egy kupac építési szemétre, hátába beleállt egy rozsdás ácskapocs, karja is eltört. (hányná hét kényszer-pihenővel megúszta)


Én mindig próbálom a lehető legbiztonságosabban végezni a munkámat. A szakmám más, tehát más dolgokra kell figyelnem. De soha nem hegesztenék tűzálló ruha, pajzs vagy fejmaszk, kesztyű nélkül. Nem dolgoznék acélbetétes bakancs, védőszemüveg, védősisak, füldugó, stb. nélkül. Nem szerelem le a flexről a védőburkolatot, vagy a védőplexit a gépekről... És soha nem dolgoznék magasban alpinista hám nélkül!

Munkám sebességére, minőségére még soha nem volt panasz! Ebből eredően, nem akadályoz semmilyen védőfelszerelés annyira, hogy ne készülnék el munkámmal a megfelelő időben! (Halkan hozzáteszem, nem egy helyben dolgozgatok én sem, és szintén emelgetek, pakolok, cipelek. Arról nem is szólva, tuti sokkal több felszereléssel, szerszámmal, mint egy redőnyös vagy tetőfedő.)

Nem vagyunk egyformák, a saját életetek!


70 - 80 embert irányítok. Cégünknél a védőfelszerelések használata nem fakultatív, azaz nem szabadon választott, hanem kötelező! Aki nem tartja be, az mehet máshová dolgozni!

2020. febr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Korábbi redőnyös válaszoló vagyok. Egy 8. emeleti panellakásban nem tudom hova köthetném ki magam. Az asztal lábához? Nyilván nem mindegy ki mit dolgozik, akinek van lehetősége kösse ki magát persze. Teljesen más jellegűek azok a munkák, amit a leírtál. Egy lakás beredőnyözése átlagosan fél napig tart. Az ügyfelet nem érdekli meddig tart a munka, nekem viszont nem mindegy. Mert ha tovább tart, akkor nyilvan többet kell kérnem, mert kevesebbet tudok dolgozni. Sajnos sokan így is azt keresik, hogy egy 300ezres munkánál ki csinálja meg 10000 forinttal olcsóbban. Javításokból megint csak feleannyit tudnék megcsinálni egy nap, hisz ahány helyre megyek, annyi helyen szereljem fel újra a védőfelszerelést..
2020. febr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4 és 7!

Pl egy háznak állnak a falai, az ácsok rakják fel a födémet akkor hova kössék ki magukat? Vagy mikor a szeglemezes tetőt rakják össze szintén hova? Ezek általános mindennapi dolgok.

2020. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!