Kezdőoldal » Otthon » Kert » Permetezéshez milyen védőfelsz...

Permetezéshez milyen védőfelszerelést használtok?

Figyelt kérdés

Motoros, háti permetezőm van. Régebben használtam pormaszkot, az is fog valamit, de az utóbbi két évben már azt is hanyagoltam.

Úgy gondoltam idén beruházok valami védőmaszkra, esetleg egész ruhára, de nem tudom mit lenne érdemes venni.

Kb. 30 gyümölcsfám van.


2016. ápr. 30. 21:39
 1/3 anonim válasza:

Jó pedig a sima pormaszk is. De van például olyan amin kétoldalt szűrő van. Autófényezők használnak olyat. Szerintem az jó lenne. Eldobható kezeslábast is kapni ha biztosra akarsz menni.

(mi régen szőlőpermetezéshez semmit nem használtunk, a végére már volt fejfájás és hányinger)

2016. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kámzsát és munkaruhát használj
2016. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én korábban, pár évig ennek egy régebbi változatát használtam:

[link]

Csak hideg időben párásodik tőle a szemüvegem, melegben meg nem kapok rendesen levegőt benne, így leszoktam róla. 25 kilóval a hátamon a felrotázott földön nem túl könnyű rohangálni.

Ennél jobb meg nemigen van, szerintem.

Általában van némi légmozgás, így tudok rá figyelni, hogy ne széllel szemben permetezzek. Kezdés előtt mindig megnézem, honnan fúj.

Néha persze forog a szél, főleg ha házak között permetezek, olyankor beterít kicsit, akkor elfordulok, behunyom a szemem, és nem veszek levegőt egy darabig, miközben megyek ki a veszélyes részről. Egyrészt nem vagyok különösen allergiás semmire, másrészt nem használok sokkal durvább szereket, mint a dezodorok vagy légfrissítők, amiket direktben lélegeznek be egyesek.

A sima porálarcnak szerintem csak az az egy haszna van, hogy megnyugtatja az embert. :) Hideg időben poros munkát végezve, a szélénél csupa fekete lesz az arc a párától, mutatva, hogy a levegő nagy része ott jön-megy.

2016. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!