Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogósok, Motorosok, ti...

Robogósok, Motorosok, ti milyen védőfelszerelést vesztek fel ilyen melegben?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor valami elmegy túrázni motorral, mert akkor valószínűleg jobban beoltozik 😃


Arra lennék kivamcsi, hogy aki városon belül használja a motorját, legyen az 50 vagy nagyobb köbcenti, ti felvesztek valami protektort? Vagy csak simán rövidujju, rovidnadrag? (Mert a bukósisak azért szerintem alap ilyen melegben is)


Barátom is motorozik és van egy nagyon jó protektoros kabátja is, amit eddig hordott is, de hiába teli-nyári, nem veszi fel ilyenkor, mert alapból melege van és még ez is melegitene, csak bukosisakot hord, viszont féltem, hogy nehogy valami baja legyen

És mielőtt valaki félreertene, nem fogok ráerőltetni semmit se, csak ha valakinek van valami jó ötlete/tapasztalata vagy bármi, hogy mit hord ilyen melegben, azt szívesen meghallgatnám 🙂



2019. jún. 16. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor is protektoros dzseki,nadrág. Supermotozok, főleg város és országút,nem megyek eszelős tempókat de azért ennyi felszerelés muszáj. De most tervezek majd venni protektoros inget, arra pedig egy pulcsi. (Ez is meleg de jobban átengedi a menetszelet így kényelmesebb.)

50 es mellé lehet nem mindig vennék fel bukót, attól is függ mennyivel megyek.. Ha csak városba elrohanni ide oda akkor nem feltétlen,de amúgy meg igen. Nekem is melegem szokott lenni, de inkább melegem legyen mint temetésem,én ezt vallom.

2019. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oppá,javítok. 50-es mellé nem feltétlen vennék fel full ruházatot, bukót természetesen MINDEN esetben használnék/használok.
2019. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 $$$$$ ***** válasza:
Én is supermotozok (Husqvarna sm 610). Én protektor inget, és szellőzős motoros nadragot hordok valamint kesztyüt sisakot és alltalaban csizmat is. De a csizma van hogy elmarad ha olyan helyre megyek ahol sokaig leszek... De en 50 es hez is mindig vettem fel ruhat. Szerintem fontos. Mert en mar estem ami nem egy jo erzes sokszor meg ruhaban se😂.
2019. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Simsonozok, nem megy a motor eszelős tempót, gyári folytások bennevannak, szóval 50 a vége.


Én ha nagyon-nagyon meleg van rövidgatya-póló, ha de ha nem pusztulok bele, akkor hosszúujjú pólót meg egy vékonyabb farmert fel szoktam venni.

2019. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én városi használatra motoros farmert (sűrűbb szövésű, protektoros), kesztyűt, protektoros cordurakabátot(textil), motoros cipőt használok a sisak mellé.

Sajnos ez ilyen, ha számít valamelyest a biztonság. A legtöbb motoros baleset épp a városban történik; eléd kanyarodnak, lámpánál fellökhetnek hátulról stb. Mivel nincs semmiféle karosszéria körülötted, te vagy ilyenkora leggyengébbláncszem. És bizonyos helyeken könnyű elcsúszni is; körforgó szélében, villamos- és vasúti sínen, kockakövön stb. Ilyenkor jó ha van rajtad valami. A farmer így egyszer használatos lesz, mert szinte biztosan elszakad, de nem véres(csak sajgó) térddel, combbal kecmeregsz fel. A kabátban lévő gerincprotektor védi a hátat, így mikor a járdaszegély megálljt parancsol, nem kerülsz tolószékbe jó eséllyel. A kesztyű is elengedhetetlen! Ösztönszerűen azzal próbálunk tompítani esésnél, így ha letenyerelsz csak a kesztyű bánja, a kézbőröd nem. Ellenkező esetben nagy kínokkal jár majd pár hétig kitörölni vagy épp a telefont felvenni... A cipő is fontos. Esésnél erősen csapódik a lábad a földhöz, a boka és sípcsont fokozottan törésveszélynek van kitéve. Ha nagyon melege van a barátodnak, legalább térdprotektort, protektoringet hordjon. Ez van, veszélyes üzem a motorozás.

2019. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!