Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel lehet a legjobban a 2...

Mivel lehet a legjobban a 2 rétegű parketta felső (3 mm fa lemez) rétegét vágni?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag 3mm vastag 48x7,5 cm-es bükk fa lemezekről van szó, ezeket szeretném, méretre vágni, pl: 20-30 cm-es darabokra, semmi extra. A fa vágó flex korongot gondoltam először, de inkább valami biztonságosabb dologgal fogom végül feldarabolni. Mit ajánlotok?

#parketta #favágás #2 rétegű parketta #fa lemez #fa fűrészelés
2020. febr. 1. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
mit csinálsz a darabokból?
2020. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dekopír, lombfűrész, körfűrész, de egy illesztő fűrész is jó lehet stb.

A flexet felejtsd el.

2020. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a leragasztott parkettán akarod kivágni akkor egy multigép sűrű fogú fűrészlappal.
2020. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ebben az esetben jobb lenne kimarni felsőmaróval.
2020. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendkívül nehezen érthető, hogy mit akarsz csinálni. Az én értelmezésem szerint 3 mm vastag, 48 x 7,5 cm nagyságú bükk falemezed van. Ezt a 48 cm hosszúságot akarod 20-30 cm-es darabokra vágni ? Ehhez bármilyen fafűrész megfelelő, de még egy fémfűrész lap is.

A főcím azonban nagyon megzavarja az értelmezést. Parkettában nemigen vagyok járatos, de ezek szerint van valami 2 farétegből összeragasztott parkettaléc, aminek a felső 3 mm vastag rétegét akarod eltávolítani ? Merthogy 3 mm vastag lapot szeretnél kapni ? Arra viszont a szalagfűrész a leginkább megfelelő.

2020. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, h nem fogalmaztam elég jól és részletesen, siettem.


Szóval: a nappaliban ún. 2 rétegű parketta van, ez áll egy alsó vastag rétegből és egy fölső vékony rétegből, amely adja végül is a "parketta kinézetet". Ez a fajta parketta viszonylag ritka, viszont elég drága, 10-12 e HUF-tól indultak a nm árak, amikor utánanéztem a neten. A boltokban/neten csak együtt vásárolható a 2 réteg, külön nem.


A felső vékony réteg lemezei úgy néznek ki, mintha a hagyományos "klasszikus" parkettából svédpadló minta szerűen lerakott parketta lenne.


Nálunk 10-15 tönkrement az évek alatt a felső réteg darabjaiból és felváltak. Tudtam szerezni egy parkettagyárból (2 van Magyarországon amelyik ilyet gyárt) egy dobozzal, pótlás gyanánt, de ezek gyárilag nem olyan rövidek mint ah le van téve, hanem jóval hosszabbak, ezért a hosszúságát méretre kell vágni.


Ezért írtam, ki a kérdést, azt akartam megtudni, hogy a vékony fa lemezt, hogyan lehet úgy elvágni, h szép legyen majd a vágott felület.


Én magam flexre vagy dekopír fűrészre gondoltam, de érdekelt a véleményetek.


Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 1. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!