Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Teljesítménybővítés mennyibe...

Teljesítménybővítés mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott egy családi ház, 16A hálózati kapacitással, ezt szeretném bővíteni.

Megéri 3 fázist kiépíteni, vagy elegendő 1 fázis? (elektromos lenne szinte minden a tervek szerint)

Javasolták azt is, hogy mérőhelyet helyeztessem át horror áron.. Nem tudom mennyire reális.

Köszönöm előre is a válaszokat!



#teljesítménybővítés #kapacitás növelés
2020. febr. 10. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Családi háznak alanyi jogon 32 A jár.Ha az oszlopról bejövő vezeték vastagsága ennek meg felel,akkor csak kis megszaitót kell cserélni.Ez nem egy nagy költség.

32 mindent elbir,hisz egyszerre minden úgy sem üzemel.

A 3 fázis bekötése 100000 felett van,talán többszöröse is

Ezt már terveztetni kell.A lakossági tarifa ekkor is csak 1 fázis esetén illet meg .

2020. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
32A jár ingyen. E felett minden A-ért fizetni kell. Ha pl. 3x16A-t kérsz, akkor, 16A-ért fizetned kell. Teljesítmény bővítést csak akkor végez el a szolgáltató, ha a szolgáltatónál regisztrált szerelő leigazolja, hogy a belső hálózatod megfelel az új teljesítménynek + a mérőóra helye is megfelel a jelenlegi elvárásoknak. Amúgy nem olyan horror drága, nekem összesen 80 ezer forintomba került a 16A-->32A,ebben benne volt az új mérőóra szekrény kialakítása, az új tetőtartó, Fi relé, némi szerelés és a teljes ügyintézés. A belső hálózathoz nem kellett nyúlni, az pár éve lett teljesen újrahúzva.
2020. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem mérőhely kialakításra alaphangon 250et mondtak, +az áthúzás.

2020. febr. 10. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Amennyiben új mérőhelyet alakitanak ki,ott már terveztetni is kell,és új bekötésnek számit .Teljesen mindegy hogy előtte már volt áram.

97 ezret fizettünk,hogy a telken belül kialakitott mérőhelyre,konzolra az oszloptól 1 m re bekössék az áramot.

2020. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi mindennel együtt 160 ezret fizettünk. Úgy emlékszem, 60 ezret az Eon-nak csekken, a többit a szerelőknek. Ebben minden benne volt. Nekünk a villanytűzhely, klímák, stb. kellett, de örülünk, hogy megcsináltattuk még a beköltözés előtt.
2020. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Elsőre kihívod a villanyszerelőt és megbeszéled vele. Már a 32 A-os bővítést is csak akkor lehet megcsináltatni, ha a mérőhely az EU szabvány szerinti, tehát valószínűleg nem úszod meg az átszereltetést. A 3 fázis meg célszerű, mert egy normálisabb villanytűzhelyhez is az kell. Nem irtad, hogy villanytűzhely lesz-e, de mivel a terveid szerint minden villany lesz, csak gondoltam, szólok.

A villanyszerelő ki tudja számolni, hogy hány A-re van szükségetek /mennyi bővítés kell/, es az mennyibe kerül /+ a szerelés díja/,

2020. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

"A lakossági tarifa ekkor is csak 1 fázis esetén illet meg ."


Ezt nem értem - nekem 3 fázis van, de nem ipari tarifával, hiszen egy sima családi házat érint.



"32 mindent elbir"


Ez így nem igaz. Nekem 3×16A kellett most felbővíteni, mert lecsapta a túlterhelés a megszakítót.



A mérőhely kialakítása nekem se volt olcsó 130ezer volt csak a földbe ásható szekrény + a telepítése 50. A bővítéskor át kellett kábelezni, az plusz 70e. Erre jött rá még az amit a villamosművek kért.

Ha minden elektromos, akkor szerintem nem szerencsés az 1 fázis, de a fogyasztásod határozza meg mennyi amper kell. A villamosművek ugyanannyit kér akár 1 akár 3 fázis van, nekik a szumma amperszám szerint kell fizetni.

2020. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!