Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcserénél érdemes redőnyt...

Ablakcserénél érdemes redőnyt is venni?

Figyelt kérdés
Eddig teljesen jól elvoltam sötétítő függönyökkel is, megér annyi plusz költséget, hogy redőnyt is vegyek?

2020. febr. 11. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron megéri, mert lényegsebben több sugárzó hőt fog fel mint a sötétítő függöny.

Így nem melegednek annyira gyorsan a helységek, egy teljesen leengedett redőny mellett.

2020. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó redőny hő- és hangszigetelő is egyben. Télen is, nyáron is jól jöhet. De van aki nem szereti, mert sötétet csinál a szobában, én nem ezek közé tartozom.
2020. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Redőnnyel nőttem fel, most pár éve csak sötétítőfüggönyöm van, jobban szeretem, sokkal egyszerűbb, esetleges karbantartás is könnyebb. :)
2020. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szigetelt panel házról van szó.


Télen a fűtésköltség nem érdekel, mivel fix általányos, a sötétséget nem szeretem a szobában, nyáron nem szokott melegem lenni igazából.

Meg nem akarok nagyon extrán beruházni rá, legolcsóbb nyílászárók azt jól van, csak gondoltam meghallgatok pár javaslatot a redőny mellett.


MEg valahogy ahány helyen láttam eddig, nem hinném, hogy 4-5 évnél tovább bírnák ezek a műanyagok.

2020. febr. 11. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Azzal nincs gond, 12 éve költöztünk új házba a szüleimmel, ott relatíve frissen beépített műanyag redőnyök voltak, a mai napig tökéletesen szuperálnak nekik, semmi probléma velük.

Csak engem idegesített, hogy zajos és nehéz. :))

Plusz kis ablakoknál sokat elvesz a helyből..

2020. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen egy redőny előnyös, mivel felfogja a napsugarakat még az üveg előtt (nyáron) és télen is mérsékli az üvegeket hűtő környezetet. Ugyanis az ablaküveg helyett képzelj el egy radiátort, amely a teljes felületével fűti, hűti a belteret.
2020. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szeretem. Sokat szigetel télen és nyáron is jó árnyékolni vele, nem kell teljesen behúzni a sötétítőt. Jobban alszom mellette a sötétben. Viharban is jobban szeretem, ha a redőnyt veri az eső, szél, jég, nem az ablakot. Azóta amióta van, ritkábban pucolunk ablakot is pont emiatt. :D

Nekem megérte ablakonként az a 16-7 ezer forint. A szüleimnél 18 évesek a műanyag redőnyök és semmi bajuk. Az egyik automatája ment csak tönkre, de az filléres tétel. A miénk 4 éves és semmi baja.

2020. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!