Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire nehèz ès költsèges...

Mennyire nehèz ès költsèges egy sima cirkó vaillant gázkazánt használati melegvíz előállításra bővíteni?

Figyelt kérdés
A márkakèpviseletet már kèrdeztem, alkalmas rá a kèszülèk, 150 e ft körül van hozzá alkatrèsz (valamilyen osztó, vízpumpa, kis puffertartály). Viszont szerelèst ők nem vállalnak. A kèrdèsem konkrètan az, hogy mennyire èrdemes ebbe belevágni, meg tudja-e egy átlag szerelő megbízhatóan csinálni?
2020. febr. 29. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Ilyet senki sem csinál.

Olyat kell venni,amely meleg vizet is csinál.

Szerintem félre tájékoztattak .

2020. febr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Kell hozzá egy indirekt tároló, tágulási tartály, néhány szerelvény. Ha a kazánod valóban alkalmas rá, egy normál szerelő kb fél nap alatt megcsinálja, és sokkal jobb mint a kombi készülék.
2020. febr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

"Ilyet senki sem csinál.


Olyat kell venni,amely meleg vizet is csinál.


Szerintem félre tájékoztattak ."


Ha már egyáltalán nem értesz az épületgépészethez, butaságokat ne irkálj.

2020. febr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Bár más márka, de nálunk is így van megoldva.A melegvizet a kazán egy villanybojlerbe nyomja át,ez funkcionál puffertartályként,a bojler elektromosan nincsen bekötve (bár lehetne akár úgy is,akkor is lehetne melegvizem, ha valami oknál fogva a kazán nem működik, pld. nincs gáz) Szóval,mivel a villanybojler szigetelése kiváló, és semmit nem kellett hozzá barkácsolni, ezért ezt választottuk. A tárolós kazán aránytalanul drága volt,a sima átfolyó rendszerű meg a viszonylag nagy fogyasztótávolságok miatt nem lett volna gazdaságos.
2020. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

77 es te sem vagy 1 fűtés,vagy kazán szerelő,az tuti.

Ilyen munkákat csak pancserok végeznek el.

Az ilyen öszvér megoldásokat,kazánbeszereléskor nem is engedélyeznek,gáztervben ilyen nem lehet.

Jelenleg a kondenzációs kazánok kazánok dolgoznak a legjobb hatás fokkal.

A gáz szolgáltató,és a katasztrófa védelem bármikor végezhet ellenőrzést,és akkor van a nagy bukta .

Szerintem kérdező nem értelmezted jól mit mondott a márka képviselet.Ezért nem vállalnak ilyen munkát .

2020. febr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem nem hiszel, írd be ezt a google keresőbe: gázkazán indirekt tárolóval.Megnézed a képtalálatokat, és máris láthatod hogy anélkül irkálsz egy témáról hogy bármiféle fogalmad lenne róla.


Üdv ! (egy gázkészülék szerelő)

2020. febr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm az eddigieket. Most az a helyzet, hogy a lakásban, amit vettem, az említett gázkazán van (pár èves, tökèletes, de nyílt ègèsterű), plusz van egy 40 literes bojler. Most vagy cserèlem a bojlert nagyobbra, vagy átszerelem a kazánt az említett módon, vagy cserèlem kombi kondenzációsra. Utóbbi a saját kèmènnyel a legdrágább, ezèrt lenne szimpi a 2-es megoldás.

A márkaszervíz azt mondta, hogy kivitelezhető, de akkor talán szabálytalan, ezèrt nem csinálják ők? Lehet.


Köszönöm az eddigi válaszokat, várom mèg ha valakinek van vèlemènye, ötlete.

2020. febr. 29. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is a gáztervnek semmi köze ahhoz, hogy a kazán lakást, indirekt tárolót, vagy birka akolt fűt.

Két megoldási lehetőség van.

1.)

A kazánod gyárilag elő van szerelve indirekt tároló fűtésére. Azaz van benne egy váltószelep és az elektronikája tudja kezelni a tároló hagyományos termosztátját vagy NTC szondáját. Ebben az esetben a kazánod alján van két csővég ami valamilyen módon össze van kötve. Pl.: Flexibilis csővel. Ez lesz a tároló fűtés előremenője és vissza térője.

2.)

Sima fűtőkazánod van.

Ebben az esetben a kazán fűtési előremenő vezetékébe be kell építeni egy háromjáratú motoros szelepet.

A tároló hőmérséklet érzékelője működteti a váltószelepet és zárja a kazán (szoba)termosztát áramkörét is.


Ezt bármelyik fűtésszerelő és villanyszerelő megoldja neked.

2020. febr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szuper.
2020. márc. 1. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!