Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy 130 nm-es...

Mennyibe kerül egy 130 nm-es alapterületű kb.4 méter belmagasságú lakás cirkófűtésrendszer + meleg víz kiépítése, tervezéssel, tehát összesen?

Figyelt kérdés
Amennyiben 5 lakásos a ház, mennyivel lenne költségtakarékosabb egy közös kazán és rendszer kiépítése?

2012. jan. 9. 14:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Akkor is írj neki! Ne add fel!
2012. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
4 méter belmagasság? Mi a fenének? 3m a maximum!
2012. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
20-30 milla minimum.
2012. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nem a lakás, hanem csak a fűtésrendszer... Bocs, ezt benéztem az előbb.
2012. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hello!

1. hozzászólásra: Bocsi, de tuti ez a válasz félre ment.


2. hozzászólásra: 4 méter, de lehet, hogy kicsit több is. Csak az ajtók kb. 3 méter magasak. XIX. századi villaépület.


3. hozzászólásra: még kicsit több is :-)


4. hozzászólásra: Valóban, kizárólag a fűtésrendszer költsége érdekelne! (???) Jelenleg nem épp a megfelelő. Régi konvektorok, egy cserépkályha és van egy Nemzeti Kulturális Örökség Védelem alatt álló kandalló is.


Tehát továbbra is érdekelne hozzáértő szakember véleménye, mennyibe kerülne egy ekkora lakás cirkófűtésrendszerének kiépítése???

2012. jan. 10. 09:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon kevés információ. Ami alapján lehetne számolni:

- ki kellene számolni a lakás hőigényét helyiségenként. Ez alapján lehet méretezni a radiátorokat és ez alapján az árukat.


Ha megvan az egész ház hőigénye, akkor tudsz kazán választani.


Kérdés, hogy kell-e kéményt béleltetni. (valószínűleg kell)

Ennek ára attól függ, hogy milyen magas a kémény.


Kell gázterv, engedélyezés, és a gázvezeték átalakítása.


Még kellenek csövek (réz vagy ötrétegű), idomok, osztó-gyűjtők, egyéb szerelvények. Ezek az alaprajtól függenek.


És akkor még a munkadíj.


A meleg víz rendszer arányaiban kisebb tétel lesz.


Számolj még a bontással, helyreállítással.


Szóval szerintem jobban jársz, ha kihívsz valakit, aki megnézi és az egy ajánlatot. Sőt ha rám hallgatsz előtte egy épületgépésszel megtervezteted, mert a fűtésszerelők el tudják szúrni a dolgot és milliós beruházásnál nem tétel a terv.


A közös kazán és rendszer valószínűleg olcsóbb lenne mint mindegyiknél külön, csak a költségmegosztás módjában kellene megállapodni. (hőmennyiség vagy fűtött légköbméter)


Esetleg közös rendszer esetén érdemes elgondolkodni a napkollektoros rendszeren is.


Hol van az ingatlan?

2012. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 vizgazfutes ***** válasza:

"Szóval szerintem jobban jársz, ha kihívsz valakit, aki megnézi és az egy ajánlatot. Sőt ha rám hallgatsz előtte egy épületgépésszel megtervezteted, mert a fűtésszerelők el tudják szúrni a dolgot és milliós beruházásnál nem tétel a terv."


Jah, mert attól, hogy valaki mérnök még biztos is, hogy jót tervez? :D Ez eléggé demagóg dolog...


Nem egy silány gépész tervet láttam már, ami nem mellesleg hülyeség is volt...


Amúgy a többi felvetés, és felvetés helytálló...


Amúgy a budai oldalon általában 2-szeres a szorzó a munkadíjakat illetően...


Ám azt hozzátenném, hogy mivel ahogy olvasom van egy műemlék védelem alatt álló kályha, vagy kandalló, nem kicsi a valószínűsége, hogy az egész épület műemlék... Ez esetben viszont már nem olyan egyszerűen működik, hogy szétverem, becsövezem, visszajavítom...


Ld. Budai vár...Ott sem volt egyszerű lakásokat felújítani :)

2012. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előzőnek

"Jah, mert attól, hogy valaki mérnök még biztos is, hogy jót tervez? :D Ez eléggé demagóg dolog... "


Nem, nem biztos. Ismered is a demagóg szó jelentését vagy csak használod.


Te amikor szerelsz, hogy méretezed a rendszert? Számolsz helyiségenként hőszükségletet, térfogatáramot, stb? Kétlem. Így meg vagy jó lesz vagy nem.


Én megterveztettem az enyémet, a szerelő mégsem tudta, hogy milyen szelep kell kazánvédőnek, és milyen a padlófűtésnek. Hiába volt megadva mi kell, sima keverőszelepet rakott be, pedig 2 napig csak a tervet nézte. Én! magyaráztam el neki, pedig nekem nem ez a szakmám. Erről ennyit.


A kérdezőnek:

Szóval egy jó! terv, győződj meg arról, hogy érti a szerelő, hogy mit csinál. Ha picit értesz hozzá, az anyagkiírás alapján szerezd be te az anyagokat (vagy legalább egy részét) interneten keresztül, sokat tudsz spórolni.

2012. jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Kaptunk árajánlatot teljes kivitelezéssel foglalkozó cégtől. Csupán kíváncsi voltam, milyenek mások tapasztalatai.

Természetesen tisztában vagyok vele, nem mindenki érti a szakmáját, legyen az szakmunkás vagy mérnök. Nem az a fajta ember vagyok (és nejem sem az), aki az első ismeretlent megbízza komoly munkákkal. Általában ismerőssel, vagy ismerős által ajánlott emberrel szoktunk dolgozni. Némi hozzáértésem is van műszaki emberként, és nem ez lesz az első lakásfelújításunk (ház építésünk).

Nem pontos összeget szerettem volna itt olvasni, hiszen azt csak komoly egyeztetés, mérések alapján lehet.

Igen, az épület is védett. Ez a védettség főként a külsejére vonatkozik. (pontosan nem tudom még) Pesti oldalon van, de mivel villaépület és hasonlók között van, sajnos ez dobni fog az áron. (de persze az értéke is jobb)

Még nem tudjuk, hogy külön-külön lesz kialakítva a fűtésrendszer vagy egyben. Öt lakásbolt három a miénk, egyik tulajjal megtudunk egyezni a negyedik megvásárlásáról, de az ötödik egy külföldi tulajdonába került néhány éve. Sajnos csak pénzmosásra, befektetésnek, vagy ki tudja minek vette meg, de eddig egyszer láttuk őt (testőreivel). Magyar képviselő ügyvédjét lecserélte, azóta már az sem áll szóba velünk. :-( Évek óta nem fizetnek közös költséget sem. :-(

Szerettük volna megvásárolni az összes lakást és egy egészségcentrumot nyitnánk. De így eléggé kétséges a dolog. Majd kialakul.

2012. jan. 24. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez jó!
2012. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!