Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A mosogatógép, a program vége...

A mosogatógép, a program vége felé 10x-20x egymás után megnyitja majd hirtelen elzárja a saját vízcsapját. Ekkor hangosan kopog az egész vízhálózat. Mitől lehet ez? Hogyan lehetne megszüntetni? Jelenthet ez problémát?

Figyelt kérdés
Attól tartok, hogy a vízütés jelensége áll fenn és félek, hogy tönkre fog menni a vezeték hálózat. Nemrég lett teljesen felújítva. 5 rétegű műanyag csövek, préselt idomok. A legjobban a villanybojler felől hallani, ez egyelőre nem tudom miért van..

#vízvezeték #hálózat #kopogás #mosogatógép #bojler #vízütés #elzárja #megnyitja
2020. márc. 10. 22:42
 1/3 anonim válasza:
Kavitálásnak hívják. Valószínúleg ahova be van kötve a mosogatógép víz betáplálásilag, az a csap, sarokszelep kavitál. Próbáld kinyitni teljesen, vagy ha nyitva van, zárj rajta picit, hátha elmúlik a kavitálás. Ha nem múlik el, akkor ki kell cserélni.(a sarokszelepet, vagy csapot, nem a gépet). Még esetleg az is lehet, hogy a bevezető vízcső szűrőjét ki kell tisztítani, azt te is meg tudod csinálni, letekered a víz betápot és kitisztítod a szűrőt, ott van egyből a csatlakozó mögött.
2020. márc. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Előző vagyok. De most nézem, hogy a hálózatot most cserélték ki nálad. Hát ha a szelep csere nem javít rajta, akkor lehet elszúrtak valamit a vizesek. Lehet valahol leszűkítettek valamit amit nem kellett volna. (De mondjuk annyira nem értek ehhez.
2020. márc. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Időközben több dolgot is megtettem, eddig úgy tűnik, hogy jó lett. Vettem és be is szereltem közvetlenül az érintett sarokszelep elé egy 0,16L extravarem tágulási tartályt, ami a vízkalapács hatást hivatott megszüntetni.

A művelettel egy időben áttisztítottam azt a kombinált sarokszelepet és kitisztítottam a gép szűrőjét is + vízkőtelenítettem. Ezen túl még úgy állítottam be a sarokszelep csapját, hogy ne legyen teljesen kinyitva, de engedjen át elég vizet - ezt még nem rákötött állapotban kikísérleteztem.

Most úgy tűnik, hogy jó, remélem hosszú távon is az lesz.. :)

2020. márc. 13. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!