Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazános központiba gondolko...

Gázkazános központiba gondolkodjak vagy valami teljesen más rendszerbe? 60 négyzetméter a ház

Figyelt kérdés
Jelenleg felújítandó házamba szeretnék központi fűtést. Mosz gázkonvektorok vannak benne, de pl a fürdőbe abszolút nincs még semmi féle fűtés.
2020. ápr. 5. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Kollégám emeletesben a korábbi konvektorok helyére vett olyan gázkazánt amire aztán radiátorokat lehetett kötni.

[link]

2020. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Mi is ilyen helyzetben voltunk és cirkót szereltettünk, ami a meleg vizet is adja.

És biztos ami biztos, a ház központi helyén - nálunk ez a nappali, de lehet előszoba, vagy az étkező is - álldogál egy nagy teljesítményű kandallókályha, amit fával, szénnel lehet fűteni vészhelyzet esetén. Egyszer októberben 2 napig égettük benne a felhalmozódott dobozokat, újságokat, régi iskolai füzeteket, stb. és még ettől is meleg lett.

Szerintem nagyon hasznos dolog, de kémény kell hozzá.

2020. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

És a cirkóhoz nem kötelező a kémény, van parapetes változata is.

2020. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kémény van, mert most is van bent egy ilyen igen kicsi régi kályha. A melegviz mindenképp gázról menne illetve a tűzhely is, ezért gondoltam, hogy akkor már a fűtés is arról menjen
2020. ápr. 5. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a cirkó a legjobb(és a legolcsóbb gázkivitelezésű) megoldás, különösen mert csak 60 m2-ról van szó. Ha a kéménybe kerül bármilyen gázkészülék, akkor a kéményt béleltetni kell.
2020. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Mika cirkókat lehet konvektort helyére felrakni .

Keress rá.

2020. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2020. ápr. 5. 18:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Gázkazán, radiátor lehetőleg termofejjel.
2020. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!