Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sürgősen segítségre lenne...

Sürgősen segítségre lenne szükségem festő, kőműves/burkoló véleményére! Van itt valaki ezekből a szakmákból?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy a festő egy sor bizonyos munka után felszámolt nekem plusz pénzt,amit igazságtalannak érzek(mivel a munka elvégzését követően számszerűsítette).Tud valaki segíteni abban,hogy ad egy korrekt,de piaci árajánlatot,ha részletezem,hogy mikért számolt fel plusz pénzt(viszonylag sokat,nem 5 ezer Ft-ról beszélünk)?Így az orra alá tudom dugni,hogy ennek a munkafolyamatnak ennyi a rendes ára,és munkaórája(mert nem tudom pontosan mennyi idejébe kerűlt,esetleg azzal is meg tudnám fogni..).

2020. ápr. 23. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Festö kömüves munkát nem lehet fillérre pontosan kiszámolni.
2020. ápr. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Őt semmire sem kötelezi egy idegen árajánlat.

Amennyiben megállapodtatok, annyi illeti, ha rendben megcsinálta.

2020. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szóban vagy írásban

megállapodtatok az elvégzendő munkáról annak költségeiről?

(Magyarán szerződtetek szóban vagy írásban.)

Elkészült a megrendelt munka? A szerződésben foglaltak szerint? Ki lett fizetve a megállapodás szerint?

Akkor?

A kivitelezés megkezdése elött felhívta a figyelmedet nem várt kell adásokra és annak maximalizált összegére? A kivitelezés alatt tájékoztatott a felmerülő többlet kiadásokról? Te ebbe beleegyeztél?

Ha igen akkor fizess!

Ha nem tájékoztatott, és nem is egyeztél bele: akkor köszönd meg az elvégzett (de meg nem rendeltl többlet munkát.

2020. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Komolyan,mi nem világos azon,hogy a munka UTÁN számszerűsítette??Ez azt jelenti,gynegébbek kedvéért,hogy miután megcsinálta,közölte,hogy ez ennyi és ennyi lesz.NEM előtte,hanem utána.Ilyen dolgokért,hogy maradtak a falban kampók,szögek,tiplik,rosszul volt bevakolva egy-két falbontás után maradt lyuk.Mind-mind olyan munka,amit LÁTOTT(vagyis látnia kellett volna)a felméréskor.Tipikus szemét lehúzás,látta,hogy egyedülálló nő vagyok,senki nem fog odakoppintani az orrára.De látom pár sort se bír értelmezni itt pár ember,úgyhogy nem erőltetem a segítségkérést XD
2020. ápr. 28. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha te nem állapodtál meg vele előre egy keretösszegben, akkor vess magadra!

Már csak a gyengébbek kedvéért.

2020. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ne nézz már hülyének,kedves utolsó.Persze hogy megegyeztünk előre.Felmérte,kialkudtuk az árat,majd mikor elkezdték a munkát,körbefikázott mindent(a burkoló munkáját),pedig előzőleg is láthatott mindent.Majd közölte,hogy ezért és ezért fel fog számolni plusz pénzt.Persze összeget nem mondott,mert "nem tudja előre,hogy mennyi plusz munkája lesz ezzel,én meg kiakadtam,és közöltem vele,hogy ez nem így működik,ha most nem mond semmit,én nem fizetek egy fillért se többet a végé .Erre nem mondott semmit,majd időközben(mikor túl voltak az alapozó munkákkal),közölte,hogy talált még csavarokat,kampókat,meg egyéb kisebb nem festői munkákat,és már elvégezte,ez plusz x pénz lesz.

Ezért kértem a segítséget,hogy mennyire reális és korrekt eljárás(és összeg az a bizonyos pénz,de látom hogy ez nem működik :D De a gyengébb értelmű szerintem akkor sem én vagyok,hanem az,aki pár sort nem tud értelmezni."UTÓLAG számszerűsített"=nem előre megbeszélt...tényleg ennyire bonyolult??

Hülyének néztek,nem kaptam be a horgot,ennyi.

2020. ápr. 29. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Mikor adott arajanlatot?

Ha az arajanlat es a munka kezdes kozt volt valtozas akkor felszamolhat plusz penzt.


Pl elhivod hogy le kell glettelni egy szobat meg kifesteni. Mikor megnezi akkor meg nincs kesz mert a burkolo csempez elotte, a villanyszerelo feltesz par lampat, stb.

Mikor elkezdi akkor lehetnek olyan dolgok amivel nem szamolt pl villanyszerelo csovet tett be amire ra kell glettelni.

Na az ilyenekert kerhet extra penzt mert nem tudta belekalulalni elotte.

2020. máj. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!