Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi lehet a probléma, mi a...

Mi lehet a probléma, mi a megoldás ajtózár?

Figyelt kérdés

Szerintem évek alatt kiszáradt az ajtó a felső szinten, ezért a zár nyelve hiába csukom be mindig kipattan, zárat kellene kicserélnem? Most csak kulccsal tudom elérni, hogy csukva maradjon.

Válaszaikat előre is köszönöm!



2020. ápr. 26. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom más hogy csinálja és abban sem vagyok biztos, hogy ez a szakszerű, de én ezt úgy oldottam meg, hogy kiszedtem az egész zárat és tokba hátukra tettem egy kis lapot. Mindegy, hogy fa, fém, vagy műanyag, ami van és befér. Nekem nagyjából 3 mm-es vastagságú elég volt. Aztán vissza a zár és azóta nincs gond!
2020. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

jav: nem hátukra, hanem hátulra.

A lényeg, hogy a zár kijjebb kerüljön.

Új zárat ne vegyél, mert szabványosak és ugyanez lesz a gondod!

2020. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyit:

Ha a két külső csavarral így nem tudod a zár fedlapját szorosan az ajtóhoz fogni, akkor kettő, ugyanilyen vastag alátétet tegyél az ajtó és a zár fedlap közé!

2020. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért pattan ki a zár nyelve, mert nem tud teljesen bejutni a nyílásába. Vagy az ajtótok, vagy maga az ajtó meghajlott (picikét).

Azt ajánlom, hogy azt a nyílást reszeld le, ahol a zár nyelve nem tud bepattanni a nyílásába.

Hogy mennyit reszelj le? Először nagyon picit (0,2 mm), aztán próbáld meg becsukni. Ha még kipattan, újból reszelj keveset. Ezt ismételd addig, amíg rendesen be nem pattan.

Úgy is megoldhatod, ha nem reszelsz, hanem fogóval ÓVATOSAN kihajlítod azt a részt, amit fentebb reszeléssel nagyobbítottál volna. Ha netán túlságosan kihajlítod, egy kalapácsütéssel kisebbítheted . Sikerülni fog, bármelyik megoldást választod.

2020. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tokon van egy lemez,amibe a zárnyelv belemegy. Nyúlj bele egy nagy csavarhúzóval,és feszítsd meg kicsit,óvatosan,nyúlik annyit az a lemezke.
2020. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Minden megoldás jó lehet, attól függően, hogy MIÉRT pattan ki a zárnyelv.

Nálunk konkrétan összeszáradt az eléggé nyers fából készült ajtó, nagyobb lett a távolság, ezért a zárnyelv széle ért csak a tokhoz. Így csak az a lehetőség volt, mint amit leírtam.

Ha viszont az a gond, hogy az ajtólap vetemedett, akkor az összes többi variáció (reszelgetés, feszegetés) ami megoldás lehet.

Egy biztos, nem a zár hibája és új zár sem segít a problémán.

2020. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kijjebb kell tenni a lemezt, amibe belemegy a nyelv. Vagy ha nagyon nagy a hézag, akkor a pántokon kell állítani.
2020. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!