Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 24 nm-es szobába 2.5 kw-os,...

24 nm-es szobába 2.5 kw-os, vagy 3.5 kw-os klíma kell? Nagy árkülönbség nincs, viszont fogyasztásban melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 20:38
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A nagyobbat vedd. 16m2 re is nagyot vettem 3.5 - öset. Nekem ne erőlködjön. 10000 forint volt a különbség. Ha meg úgy van kinyitom az ajtót és még egy nagy helységet hűt. Ha irgalmatlan kánikula van egész hónapban akkor 5000 plusz a villany egy hónapban. De nincs mindíg 38 fok. De ha júni júli agusztusban havi 5000 lenne az se érdekelne de nincs ennyi. Nekem bőven megéri hogy tudjak pihenni.
2020. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Egyébként a leírásban benne hogy mekkora helységre jó. De a nagyobbat vedd.
2020. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3,5-ösnél a 45 m2-re írták az alapterületet, így a 2,5-ös is elég lehet. Mivel ezek inverteresek, és ez a kWatt szám nem az áramfogyasztást hanem a hütő-fütő teljesítményt takarja, így szerintem fogyasztásban lehet nem is lenne különbség. Az én 3,5-ös Midea klímám, 300-1800 Watt között szabályozza magát.
2020. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hűtésre kell méretezni. 10m2/1Kw ez egy ökölszabály, ami jól működik.

2.5 Kw-os teljesen megfelelő neked, így jobban is szabályozza magát.

2020. máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem nagy az árkülönbség, jól jöhet a plusz teljesítmény, ez alapján veheted a nagyobbat. Az inverteres klímák szabályozni tudják a teljesítményüket. Minél lentebb tud egy klíma szabályozni, annál széleseb tartományban képes lekövetni a hűtési igényt, így mindig pontosan annyira fog hűteni, amennyire kell, fogyasztásban és kényelemben is jobb lesz. A kényelmes használathoz 0.8 kW (800W) környékére leszabályozó klímát keress. Ha ugyanaddig tud leszabályozni, akkor veheted a nagyobbat, nem fog többet fogyasztani, de gyorsabban lehűt/felfűt. Ha túlméretezed, sokat fog kapcsolgatni és az semmilyen szempontból sem jó.
2020. máj. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!