Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi panelben piros földkábel...

Régi panelben piros földkábel megy az elosztósínire és onnan nem megy el vezeték, de a fürdőben, konyhában mégis földeltek a konnektorok. Hogyan?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 04:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bekötve (talán). Hogy a dugalj földelt dugalj az egy dolog. Szedd ki a dugaljat, nézd meg, hogy be van-e kötve. Ha igen, akkor valahol, valamelyik közeli kötődobozban a földelő és a nulla vezeték össze van kötve, ami teljesen szabálytalan. Ez esetben hívj egy villanyszerelőt, aki "rendet tesz"!
2020. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

biztos jól megnézted?

Vizes helyiségekben már nagyon régóta kötelező a földelés. Panelokban van is, de csak ott, a szobákban nincs. Ennek ellenére okosan felnszoktak szerelni földelt dugaljat védővezető bekötés nélkül, abból aztán könnyen lehet halálos áramütés...

Nálunk is piros volt a föld, és csak a fürdőbe konyhába volt elvezetve.

Áthúztam mindent rézzel a lakáselosztótól, és húztam földet is mindenhova.

2020. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem valódi föld van benne, simán a nulla van rákötve a védőföld helyett. Ha teheted, érdemes újra építeni a teljes elektromos vezetéket, rézzel, korszerű kismegszakítókkal, ÉV relével, új kapcsolókkal és konnektorokkal.
2020. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A dugaljba 3 vezeték megy be és be van kötve.

Az elosztónál a null síről kikötöttem az összes null vezetéket (így tehát mind2 sínbe csak 1-1 fővezeték megy be ). Aztán egy hosszabbítóval a konnektoroktól visszamentem az elosztóig és multiméterrel érintést mértem. Van és tökéletes. :D hát szóval ........

2020. máj. 27. 17:01
 5/23 anonim ***** válasza:

Hát szóval a panel ilyen. Az akkori elvárásoknak nyögvenyelősen de megfelelt. Saját tulajdonú panelban a vezetékek cseréjénél a főelosztótól az egyszeres szigetelésű földvezeték ment a betonhoronyban, majd éppen a fürdőszoba falán található elosztódobozban kötötték duplán szigetelt kék színű üzemi szigetelésű vezetékre (gondolom az volt éppen), és úgy ment a konyháig.

Nálunk a mért fővezeték mellett már jön a földelés is, így a lakás főelosztójában a nulla és a föld sín összekapcsolására már nem volt szükség, illetve szabályellenes is lenne, viszont multi szakadásvizsgálóval rámérve kapcsolatot jelez, ami villanyóránál történő jelenlegi szabályok szerint PEN vezeték föld és nulla szétválasztásra utal.

2020. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Azért, inkább hívj szakembert, mert ha jólnértelmezem amit csináltál annak így nem sok értelme volt....

A bejövőket kéne lekötni és csak a belső vezetékezést átmérni, vagy ÉV műszerrel vizsgálni.

Látatlanban találgatni nem életbiztosítás.

2020. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ez történt, de a bejövő 4-es alu vezetékek nem szívesen piszkáltam így a kimenő 1,5-eseket kötöttem ki inkább. Tehát nulla és védőföld leválasztva, csak a fázist nem kötöttem.

Mégis a fürdő konnektor védőföldje és a mért fővezeték védőföldje között tökéletes érintkezést jelez a multiméter...

2020. jún. 5. 21:57
 8/23 anonim ***** válasza:
Így, bocs, ez nem jelent semmit. Ugyanis elképzelhető, hogy össze van kötve a lakásban a védővezető a vízcsőhálózattal. Volt már ilyen társasház, és talán nem önálló ötlet volt. És a probléma amúgy is az volt, hogy a nulláról van-e lekötve a védővezető. De azt meg nem írod, hogy a nullával is mutatott-e a védővezető folytonosságot.
2020. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem volt folytonosság a védővezető és a nulla között.
2020. jún. 6. 01:02
 10/23 anonim ***** válasza:

Hát akkor? Akkor a védővezetők alighanem valahonnan a vízcsőről indulnak. Ez nagyon régen majdhogynem elfogadható megoldás volt - pár napja valami miatt megnéztem, hogy mikor indult a magyarországi panelprogram, hát akkor már éppen nem volt ez jó, de a szakemberek túlnyomó része azt ismeri, amit az iskolában tanult, a változásokat meg nem.


Azért ezt előbb is megírhattad volna, mivel a hozzászólások egy része azt taglalja, hogy a nulláról lett átkötve a védőérintkezőre a védővezető...

2020. jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!