Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gáz rendszer és konvektorok...

Gáz rendszer és konvektorok beüzemelése?

Figyelt kérdés
2 éve vettem egy házat, eredetileg konvektoros fűtése volt, de még az előző tulaj leszedette az órát... elméletileg csak vissza kellett volna rakatnom az órát, de az első nap költözesnél a kondigépem eldőlt és egy helyen beszakította a csövet... így azóta is kandallóval fűtünk. Kifűti az egész házat, kivéve 1, a hálószobánkat, így oda nagyon jól jönne a konvektor? Vajon most annyi a dolgom,hogy megszereltetem a csövet egy gázossal, aztán fel is tetethetem a gázórát? Vagy enél bonyolultabb a dolog?

2020. máj. 29. 20:17
 1/8 anonim válasza:
azért bonyolultabb utána nyomáspróbát is kell csinálni
2020. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok, de a lényeg, hogy ilyenkor nem kell új gázterv, meg tökömtudja mit... meg igye már új konvektorom nem lehetne, szóval ez így nem minősül annak?
2020. máj. 29. 20:34
 3/8 anonim válasza:
ha nem változik akkor szerintem nem kell új
2020. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Max annyit változtatnek, hogy lennének helyek, ahová feleslegesen fut a cső, azt onnan leszedetném valahogy szakszerűen
2020. máj. 29. 20:41
 5/8 anonim válasza:
akkor kérdezz meg valakit aki jobban ért hozzá (én még csak tanulom)
2020. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szolgáltatónál új bekötésnek minősül, úgy, hogy a mostani előírások lesznek érvényben.
2020. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kell gázterv! Nekünk leszerelték a gázórát - az egész társasházban mert szivárgás volt -, csak úgy tették vissza ha kijavítjuk a gázcsöveket, mert csak forrasztva voltak, így tűz esetében robbantak volna, és kellett gáztervet készíteni a szakinak. Szóval, ha hozzányúltok a csövekhez, készülj a tervre!
2020. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp keres gázost.

De sztem újbekötés miatt gázter, felülvizsgálat, ha kell akkor szabványosítani. De mivel konvektort nem üzemelnek be, így az kérdéses. Mindenesetre több gázszerelővel beszélnék.

2020. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!