Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valóban így szokás a felújítás...

Valóban így szokás a felújítást végezni, vagy átvertek?

Figyelt kérdés
A konyhát, és a furdőszobát újitjuk fel idén. Első körben a járólappal kezdtük. Eljött a vállalkozó, gyorsan kiszámolta, hogy mennyi anyag kell, és mennyiért vállalja. Alku nélkül elfogadtam, és a teljes összeg 75%-át kifizettem előre. Két nap alatt végzett vele, de a munkája hagy némi kívánnivalót maga után. Mielőtt kifizettem volna a maradék 25%ot kértem, hogy mutassa meg számlát, amin alapanyagot vásárolt. Azon az szerepel, hogy 46négyzetméter csempét vásárolt, miközben csupán 32négyzetméternyi a terület amin dolgozott. Tehát több mint 40%al több anyagot vásárolt, mint amennyit felhasznált. Mikor kérdőre vontam azt válaszolta, hogy így szokás, mindig többet kell vásárolni, mert néhányat el kell vágni, a többi pedig gyári hibás, és eltörik.

2020. jún. 13. 14:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
10%-ot szoktunk ráhagyni vágásra meg töröttre.
2020. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Át vertek de nem is kicsit! Miért fizettél 75 % ot???Kérj számlát,és Zavard el!!
2020. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha megvan a blokk vissza lehet vinni. Ha rossz minőségű a járólap, akkor felesleges volt többet venni, mert úgy is eltörik, elkopik. Egy dobozzal kellett volna többet venni, mert munka közben is eltörhet, főleg ha acélbetétesben áll neki fugázni...
2020. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 mindentudó99 ***** válasza:
Jól àtvert . Valahol a plusz 10 m2 ert szépen lerakja. Majd azt mondja számla nélkül olcsón tudta szerezmi. Nàlad is felszámolja meg a másik kuncsaftnál is.
2020. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Megvan a blokk, de nincs mit visszavigyek mert elmondása szerint mindet felhasználta. A feleségem választotta a járólapot, mert neki az tetszett, ami felső árkategóris. Közel háromszor annyiba került, mint a legolcsóbb, szóval kétlem, hogy hibás lenne és sok eltörne magától.
2020. jún. 13. 15:27
 6/22 anonim ***** válasza:
'Megvan a blokk, de nincs mit visszavigyek mert elmondása szerint mindet felhasználta.' Ha felhasználta, akkor meglátszik a törmelékkupacon is. Ha tudod hány dobozzal vitt oda mikor elkezdte és azokból mennyi maradt, így ki lehet számolni mennyi 'tűnt el', amit visszavihetnél. Meg kell nézni egy doboz hány nm.
2020. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Úgy szokás, hogy nem adunk előleget, vagy a szaki állja, vagy te elmész velük és te fizetsz a boltban.

Neked kéne kiszámolni, mennyi csempe kell, és annyit venni, nem többet.

A nevedre szóló számla kéne a boltból, hiszen elszámolhatod kiadásnál vagy eladásnál. Nálad kéne legyen, hiszen téged illet a garancia is.

Honnan tudod, hogy az a számla, amit kérésre felmutatott, a te csempéd?

2020. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

'Megvan a blokk, de nincs mit visszavigyek mert elmondása szerint mindet felhasználta.'

A későbbi javítások esetére érdemes többet venni, de az meg kéne legyen, a kamrádban tárolni...

2020. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Így utólag a legtöbb, amit tehetsz, hogy nem adod neki oda a 25% munkadíjat már, és kérsz a munkáról számlát, ezzel fogyasztói jogviszonyba kerülsz vele, és kérsz javítást ennek megfelelően a hibás teljesítések esetében - ahol nem lett szép, megfelelő a munka.

A 75%- ban anyag és munkadíj is volt, vagy csak a munkadíj, és ezen felül fizetted az anyagokat?

2020. jún. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A szemetet/törmeléket már elszállította, nem tudom ellenőrizni, hogy hány csempe ment tönkre. És igen, a 75%ban minden benne volt, anyag+munkadíj.
2020. jún. 13. 17:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!