Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy háromajtós, kapcsolt...

Egy háromajtós, kapcsolt gerébtokos ablak biztonsággal kivehető csere során?

Figyelt kérdés

A házban van egy három ablakos, kapcsolt gerébtokos ablak, amely korábban felújításon esett át, de már nagyon időszerű a csere. A ház 1982-ben épült. A kérdésem az volna, hogy az ablak eltávolítása után statikailag nem változtatja meg a házat? Nem tudom, hogy az abblak felett van-e áthidalás (gondolom kell lennie) vagy maga az ablak öbtartó?


Amiatt aggódom, hogy ha kivesszük, nehogy megrogyjon a felső emelet vagy repedjen a homlokzat.


Lehet ilyesfajta gond?



ápr. 25. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Tartófal? Ha igen és nem biztos, hogy van áthidaló, akkor meg kell vésni pár helyen, hogy megnézzed, van e ott valami és rendesen továbblóg e a falazatra az ajtó mellett.
ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes írja első körben azt kell kideríteni hogy van e egyáltalán áthidaló.
ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy az abblak felett van-e áthidalás (gondolom kell lennie) vagy maga az ablak öbtartó?"

Meg kell róla győzödni, gondolni nem elég. Ezek a régi fa ablakok simán öntartóak, és valamennyi terhet meg tudnak tartani és előfordult már nem egyszer hogy nem raktak fölé áthidalót.

Még ha van is áthidaló, akkor meg kell róla győzödni hogy az elég erős -e, vagy utólagos megerősítés/csere szükséges. Van, hogy csak egy 5cm vastag palló az áthidaló félig szétrohadva másfél méter hosszon, meg olyan is hogy a beton áthidaló porlott szét, vas se volt benne.

ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van felette redőnytok? Ott be lehet kukucskálni, hogy mi van.

De 20 éve ablakozom, főfalba még nem láttam önhordó ablakot. Ott mindig van valami helyszíni beton. Meg vasúti sínt is láttam már.

ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!