Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek a kötelessége az erkély...

Kinek a kötelessége az erkély korlát javíttatása vagy cseréje szövetkezeti lakásoknál?

Figyelt kérdés
Szövetkezeti 4.lépcsőházas panellakás első emeletén lakunk, melynek az erkélykorlátja katasztrofálisan el van korrodálódva. Ez egy 1976-ban épült ház, melynél az első emeleti 1,5 szobás lakásokhoz dupla erkély tartozik. Igazából csak az egyik oldalát tudjuk használni ahol erkély van fölöttünk, a másik oldal fedetlen koszfogó. A feljebb lakók szemete és szeles időben néhány virágcserép és mosott ruha landol rajta. Elég rossz építési konstrukció, hogy nincs fentről levédve. A kérdésem pedig az lenne, hogy kinek a kötelessége az erkély korlát javíttatása vagy cseréje? A szövetkezettel már beszéltem ez ügyben, állításuk szerint a tulajdonos kötelessége, mert / Az erkély korlát nem szerkezeti elem. Az erkély csak a lakásból megközelíthető és a lakáshoz tartozik. / A tulajdoni lapon nincs feltüntetve az erkély. Próbáltam utána olvasni, de megoszlanak a vélemények, igazából nem tudom hova forduljak. Olyat is olvastam, hogy a burkolat javítása a tulajdonos kötelessége, viszont az erkélykorlát a homlokzat része tehát szerkezeti elem. Kíváncsiságból kihívtam egy lakatos brigádot, mérjék fel a helyzetet, azt a választ kaptam tőlük, ők nem nyúlnak hozzá, mert egybefüggő az első emeleten mind a 16.db erkély és ha ők nálunk megbontják azzal a többit statikailag meggyengítik.

2020. jún. 16. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Az erkélykorlát az épület része.

Mi lenne, ha mindenki más színűre festené?

(A lakatosbrigád főnöke nem akarta elvállalni a munkát. Az indoklása szerintem nem helytálló).

2020. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Ne haragudj, de fogalmam sincs, hogy mi az a "szövetkezeti lakás" és nincs kedvem végigbogarászni a netet.

Azt viszont tudom, hogy az erkélykorlát a homlokzat része, a ház felújítási alapjából kell javíttatni.

2020. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A szövetkezeti lakás olyan lakás, amikor az érdeklődő lakásszövetkezeti tagok részére építtetett a szövetkezetük lakásokat, amiket aztán kiutaltak a tagoknak. A lakás a szövetkezeté volt, a lakók tkp. csak lakták, fizették a hiteltörlesztést és a rezsit. Rendszerváltás után ezek megvehetővé váltak.
2020. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3

Igazad van, ezt én is ismerem, de ma már mást jelent:

[link]

2020. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazából nem értek hozzá, engem meggyőzött amikor mondta.

Ha az épület része az erkélykorlát, akkor az épületszerkezeti elem?

2020. jún. 16. 12:32
 6/14 anonim ***** válasza:

#5

Egyértelmű.

2020. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem miért velem próbálják kifizettetni a felújítás költségeit?
2020. jún. 16. 12:58
 8/14 anonim ***** válasza:

Pár éve, amikor nálunk a panelprogram keretében beburkolták a lakást, a közös képviselő automatikusan megrendelte az erkélyek külső falának festését, beleértve az erkélykorlát alatti betonfal külső-belső oldalának a festését és a korlátot is.

Más helyen, ahol az erkély külső oldalsíkja nem beton, hanem fémrácsba helyezett drótüveg, ott festették a vasrámát, minden erkélynél egyforma színűre.

2020. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tavaly nálunk is volt közgyűlés, a szövetkezet pályázott volna állami támogatásra és megcsinálták volna az erkélykorlátokat, a nyitott részek kaptak volna előtetőt és az egész ház be lett volna szigetelve. Sajnos sok az idős a házban és nem írták alá, mert a közös költség is emelkedett volna ( most sem kevés egy 35nm vízórás lakás 9870ft ) ezért nem lesz belőle semmi. :(
2020. jún. 16. 13:27
 10/14 anonim ***** válasza:

A lakatos jót mondott. Ezért is közös rész.

Amúgy szerezd be az alapító okiratot, nézd meg abba mi van beleírva. Lehet, hogy az irat 76'-os, de az már más kérdés.

2020. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!