Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek a kötelessége az erkély...

Kinek a kötelessége az erkély korlát javíttatása vagy cseréje szövetkezeti lakásoknál?

Figyelt kérdés
Szövetkezeti 4.lépcsőházas panellakás első emeletén lakunk, melynek az erkélykorlátja katasztrofálisan el van korrodálódva. Ez egy 1976-ban épült ház, melynél az első emeleti 1,5 szobás lakásokhoz dupla erkély tartozik. Igazából csak az egyik oldalát tudjuk használni ahol erkély van fölöttünk, a másik oldal fedetlen koszfogó. A feljebb lakók szemete és szeles időben néhány virágcserép és mosott ruha landol rajta. Elég rossz építési konstrukció, hogy nincs fentről levédve. A kérdésem pedig az lenne, hogy kinek a kötelessége az erkély korlát javíttatása vagy cseréje? A szövetkezettel már beszéltem ez ügyben, állításuk szerint a tulajdonos kötelessége, mert / Az erkély korlát nem szerkezeti elem. Az erkély csak a lakásból megközelíthető és a lakáshoz tartozik. / A tulajdoni lapon nincs feltüntetve az erkély. Próbáltam utána olvasni, de megoszlanak a vélemények, igazából nem tudom hova forduljak. Olyat is olvastam, hogy a burkolat javítása a tulajdonos kötelessége, viszont az erkélykorlát a homlokzat része tehát szerkezeti elem. Kíváncsiságból kihívtam egy lakatos brigádot, mérjék fel a helyzetet, azt a választ kaptam tőlük, ők nem nyúlnak hozzá, mert egybefüggő az első emeleten mind a 16.db erkély és ha ők nálunk megbontják azzal a többit statikailag meggyengítik.

2020. jún. 16. 11:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A szövetkezetnél azt mondták alapító okirat csak a társasházaknál van. Nekik Alapszabályuk van és a Lakásszövetkezetekről szóló 2004. évi CXV. törvény, valamint

a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvénynek megfelelően rendelkeznek.

Az erkélyről csak ennyi említést tesznek a SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZAT-ban a TULAJDONI ÉS HASZNÁLATI VISZONYOK-nál, hogy a lakóépületekben a lakásokon kívül valamennyi helyiség, terület, (kivéve az erkélyeket és loggiákat)

berendezés a szövetkezet tulajdona. Fenntartását, üzemeltetését a szövetkezet köteles megszervezni. De szerintem ez az erkélykorlátra nem vonatkozik.

2020. jún. 16. 14:27
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez elég egyértelmű.


Az erkélyfelújítás ebben az esetben a te dolgod.

Nézd meg az adásvételi szerződésedet, abban is benne van, h a lakáshoz tartozik erkély, amit megvettél.

2020. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A földhivatali tulajdoni lapon nem szerepel az erkély, nincs is feltüntetve a négyzetméterben.
2020. jún. 18. 08:30
 14/14 anonim ***** válasza:
Na és mit szóljon az aki a sokadik emeleten van? Az elsőt simán ellehet érni létráról és rendbe lehet rakni, de fölötte??? Nálunk most lenne házfelújítás, rákérdeztem az erkélyre. Energetikai beruházás!!! Persze bekenik a roggyant erkélyt, de a korlátot a tulaj csinálhatja magának. Barmok. Még jó, hogy kegyeskednek megengedni a felhúzott állvány használatát.
2020. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!