Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hangos vízáramlás hallása...

Hangos vízáramlás hallása radiátorban hogyan csökkenthető?

Figyelt kérdés

Már 10 éve nem volt átmosva, ez megoldaná a problémát?

Akinek ilyen problémája volt az hogy oldotta meg?

Szüleim radiátorával egybe van kapcsolva, így mégbhangosabb, nem tudom miért, még ha az enyém ki is van kapcsolva, s az övéjük nem, akkor a leghangosabb.



Egyetemista vagyok, s engem nagyon zavar a tanulásnál.



2020. aug. 8. 11:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen miért is megy nyáron a fűtésszivattyú? Mert elég életszerűtlen hogy valakinek augusztusban eszébe jut, hogy januárban zajos a radiátorszelep. De ki tudja.... Mint többen javasoltuk, első körben a szivattyú teljesítményéből kell visszavenni, ez még szakember nélkül fél perc alatt megoldható, ha nem a kazántestben van a szivattyú.
2020. szept. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
milyen január? nem megy nyáron, csak még fűtésszezon előtt vagyunk, nyáron meg szinte nem is tudtam evvel foglalkozni, mert gyakorlaton voltam, előtte meg vizsga ,még előtte pedig szorgalmi időszak.A kazánban van szerintem a szivattyú, úgyhogy akkor nem lehet állítani?
2020. szept. 6. 08:06
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy most milyen fűtési megoldásról beszélünk, gáz vagy vegyes tüzelés, esetleg központifűtés? Volt fali kombi Beretta gázkazánom amiben fix egyfokozatú szivattú volt, ezzel nem lehet mit kezdeni, Most fával fűtök, és szivattút csőtermosztát kapcsolja. Volt olyan esetem, hogy ez nagyon le volt állítva, és egy melegebb nyári napon be is kapcsolta a szivattyút. Valószínűleg a radiátorszelepekben történő áramlás adja a hangot, azokkal lehet játszani. Nekem pl a fürdőben nem termofejes van, és ha kicsit el van zárva, akkor már van hangja. termofejeknél, meg van, hogy nem is nyitnak ki rendesen, és olyankor jobbhijján meg kell lazítani a hollandert. Ha szabályozható a szivattyú, akkor azzal sajnos a fűtés hatásfokát rendesen le lehet rontani, mert a lassabb vízáramlás miatt hideg maradhat a radiátor alja.
2020. szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Hertzes termosztátra cseréltük le, de a szüleimé nem lett lecserélve, a radiátoruk össze van párhuzamosan kötve az enyémmel, enyém az első, övéjük a második a körben. Lehet abból baj, hogy különbözó a termosztát? (egyébként sajnos nem szűnt meg akkor a hang)
2020. szept. 6. 08:23
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy, hogy milyen termofej van felszerelve, a működési elv ugyanaz.
2020. szept. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

- Add meg a kazán típusát, teljesítményét (általában egy pléhdarabkára van feltüntetve, de a használati útmutatóban is megtalálható).

- Add meg a csövek méretét is.

- Végül: teljesen ki lehet zárni, hogy nem lehet a csőrendszerben valahol egy légzsák, amit lehetetlen lelégteleníteni? Erre eddig senki sem gondolt.

2020. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Bosch ZWA 24-2 hagyományos fali gázkazán, 24 kW, a csövek méretét nem tudom pontosan, rézcsövek, de a T-idomra rá van írva: Viega 22*22*18, bár nem tudom, hogy ez ér-e valamit.


[link]

2020. szept. 6. 21:13
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Sima hagyományos szivattyú van benne, aminek lehet manuálisan állítani a teljesítményét. Le kell szedni a kazán előlapját, amit általában két kis csavar szokott rögzíteni, a szivattyú szemből, a jobb alján van, könnyen hozzáférhető. A szivattyún van egy kis doboz, amibe a kábel megy be, annak a tetején van egy kis kapcsoló, amit 1-es, vagy kettes állásba kell rakni. Ha ez nem orvosolja a problémát,akkor ki kell cserélni a problémás radiátorszelepet egy Heimeier nagyáteresztőképességű thermo szelepre, az tuti nem fog surrogni.
2020. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, akkor ezen az úton elindulok:)
2020. szept. 6. 22:58
 30/31 A kérdező kommentje:
S pontosabban melyik Heimeier típusú szelepet ajánlanád,neked ez van esetleg? :)
2020. szept. 6. 22:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!