Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Működhet ez a fűtési megoldás?

Működhet ez a fűtési megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Olyan ötletem támadt,hogy a padlófűtést úgy oldanám meg,hogy egy puffertartályban fűtőbetéttel melegítek vizet. Többnyire vezérelt árammal, kb 25fokra és ezt szinten tartani valamint keringetni a csövekben. Szakemberel szeretném megcsináltatni, mert valamilyen vezérlés még biztosan kell hozzá, csak felmerült bennem ez a gondolat és szeretném mások véleményét is kikérni.


100nm ház, szigetelés van. kb 200literes tárolóra gondoltam amiben a melegvíz lenne.


Működőképes ez így, mit kéne még hozzá tenni?


Ui: Nem magyarországon élek, itt valamivel olcsóbb az áram.



2020. aug. 10. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Magát a padló fűtést sem látom jó ötletnek.
2020. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
200 literes puffertartály szerintem kevés, mikor egy fűtésrendszerhez legalább 1m3-est szoktak berakni, ezen felül meg egy sima mezei fűtőbetét sem lenne elég, mert elég nagy a hűeladó feélület, így legalább 10, de akár 20kWattnyi teljesítmény kellhet, hogy betudd fűteni a házat ahhoz meg azért komoly vezetékezés kell nemcsak a házban, hanem a házhoz menő részen is.
2020. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, ha ez járható út lenne akkor mindenki így oldaná meg a fűtést "fillérekből".

A részletekbe nem mennék bele, lényeg hogy ez így ebben a formában egy halott ügy (több sebből is vérzik az elmélet)

2020. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Sokmindentől függ, mennyi a ház hőigénye, ez határozza meg a puffer méretét, valamint a fűtőbetét teljesítményét. Kell egy padlófűtés osztó gyűjtő, keringető szivattyú, szobatermosztát, valamint érintésvédelem. Működni fog, csak a vezérelt áram nem tudom hány amper nálatok, mert az korlátozza a fűtőbetét méretét, télen meg kell az utánpótlás. Számolni kell mindenképp
2020. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Gratulálok,feltaláltad az elektromos kazánt, annyi különbséggel, hogy a boltihoz nem kell puffer, és benne van már gyárilag szivattyú, vezérlés, szobatermosztát, védelmek, csatlakozók, wifi, stb.
2020. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és az egészet belezsúfolták egy pofás kis dobozba, amit a falra akaszthatsz, és nem nagyobb mint egy 30 l-es villanybojler.
2020. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Magát a padló fűtést sem látom jó ötletnek."

Miért nem?


T.Kérdező!

Ahogy leírták már. Elektromos kazán.

2020. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!