Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakóautóba panelből? Végső...

Lakóautóba panelből? Végső megoldásként működhet?

Figyelt kérdés

Otthon nélkül maradtunk. Felmerült a gondolat, hogy egy lakóautóba/lakókocsiba költözzünk.

Valakinek van erről tapasztalata? Megosztaná velem a buktatókat?


2011. febr. 20. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha teljesen lakás nélkül maradtatok még mindig jobb mint hajléktalannak lenni.

Kívánom, hogy minél előbb rendeződjön a helyzetetek!

2011. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha téliesített a lakóautó, miért ne? Tudjátok már, hogy hol fogjátok felállítani, Mert mosni, főzni, WC-re járni ott is kell. Villany hogyan lesz benne?
2011. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább menj albérletbe.
2011. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na igen, ez lett volna a következő kérdésem. Hol lehet felállítani? Be lehet kéretőzni vele egy ház kertjébe, vagy egy üres telekre? Vagy létezik egész évben nyitva tartó campingféleség.


De tényleg csak egy kósza gondolat. Elsősorban albérletbe mennék...csakhogy vágyok valami stabilitásra...egy albérletből bármikor kitehetnek...egy lakóautó pedig akármilyen szegényes, mégiscsak a saját tulajdon lenne és stabil otthont jelentene...

2011. febr. 20. 10:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem legfeljebb ideiglenes megoldásnak teszi meg ezen az égövön.

Az USA-ban sokan egy életet lakóautóban töltenek, de ott spéci parkok vannak erre, elfogadott dolog.

Annyi előnye van, hogy oda "költöztök", ahol van munka.

Van gyerek? Ugyanis azt erősen kétlem, hogy a gyámügy szemet hunyna ebben az esetben. -> viszont gyerekre hivatkozva az önkormányzatnál érdeklődhettek bérlakás után.

Ha nincs gyerek, ideiglenesen meg tudtok szállni munkásszállón, vagy egy kempingben is, esetleg csak szobát béreltek, de nem sokkal olcsóbb, mint egy albérlet.


Szülőknél, rokonoknál, nincs hely sehol?

2011. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy lakóautó addig stabil otthon, amíg fel nem törik a p...ba. Ha rájönnek a környéken csövezők, hogy minden értéketek benne van... ááá.... meg simán elköthetik, és akkor az is oda van, meg az összes ingóságotok is.

Ez elég negatívum, nem?


Ráadásul nem olyan olcsó mulatság egy elég nagy és normális lakóautó, ennyiért már egy téliesített víkendházat is kaptok. Ha van bent víz meg WC, és nem a világ végén van, sztem jobb megoldás lehet.

Nem tudom, merre laktok, de egyre több helyen jutnak az emberek erre a döntésre, vannak egész normális környékek is.

Vagy egy horgászház, esetleg régi műhely, gazdasági épület, fészer, akármi, ami elég jól fűthető, és lassacskán fel tudjátok újítani, be lehet lakni.

2011. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az albérlet, ahonnan "akármikor kitehetnek", sokkal biztonságosabb mint a lakóautó. Egyszerűen mert ha kitesznek, a mai viszonyok között nagyjából három óra alatt találtok másik hasonlót.

És lássuk be, lényegesen komfortosabb, van tér, elférnek a cuccaitok, normálisan be lehet zárni, valamint tuti hogy olcsóbb a fűtése.

Szerintem felesleges egy csomó pénzt beleinvesztálni egy lakóautóba, ami aztán csak veszít az értékéből. Keressetek egy kicsike albérletet és gyűjtögessetek a következő lakásra.

2011. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!