Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Működhet ez a megoldás?

Működhet ez a megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden a lényeg hogy radiátorral szeretnék fűteni egy helyiséget a garázsban lévő kályhával.Úgy gondoltam hogy mivel egy radiátor nem sok,ezért nem vízteret csak egy sima egyszerű hőcserélőt raknék a kályhába,zárt rendszer lenne keringetővel,tágulási tartállyal.puffer tartály még kérdéses kerülne-e bele.Szerintetek ez így működő megoldás lehet?
2014. jan. 11. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
persze,működhet,
2014. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ugyanez nyitott tágulási tartállyal és gravitációsan? azért mert ha így bármi van nem kell utánatölteni elég ami a tartályban van,másrészt jóval olcsóbb is.
2014. jan. 11. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ekkor minimum 2 collos vezetékekkel kell vinni a fűtést, hogy gravitációsan meg tudjon fordulni a víz...
2014. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben számolgattam és pontosítottam a dolgokat,az lessz a legjobb ha maradok a keringetős megoldásnál nyitott tágulásival így baj esetén is legfeljebb kinyomja a vizet a túlfolyón.Már csak a vízteret kell kitalálnom,először csak egy sima hőcserélőt szántam a kályhába de az lehet kevés lenne és a kevesebb víz miatt hamarabb forrna.
2014. jan. 14. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!