Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 3-4 éves csemperagasztót fel...

3-4 éves csemperagasztót fel lehet még használni? Lakásban, száraz helyen volt tárolva, időnként át lett forgatva, nincs megkövülve.

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

az ilyen papírzsákos portermékeknek 1 max 1.5 év a szavatossága bontatlan csomagban is.

Szerintem ne ezen spórolj.

2020. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nézd meg mi van ráirva, meddig jó. Mivel csempét nem 2-3 hónapra ragaszt az ember, hanem akár évtizedekig is fenn kell lennie, ha lejárt a szavatossága, szerintem ne ezen spórolj, hátha leesnek a csempék egy idő múlva ha rossz a matéria....
2020. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Semmi baja. Használhatod!
2020. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ mire akarod használni. Csempét én már biztos nem ragasztanék vele, de mondjuk valami kisebb falban kivésett horony (pl. villanyszerelés miatt) kitöltésére még használható.

Nem véletlen van szavatossági ideje, ráadásul ez nem olyan anyag mint a cement hogy forgatással meg száraz helyen tartással ki lehet tolni az eltarthatóságát.

2020. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Látom a sok "értelmiségi le pontozott!

Na de se baj! (mától én is mindenre ...)

2020. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezesetben az "értelmiségi" az, aki nem funkcionális analfabéta.

Ezek a ragasztók tele vannak adalékolva. Nem a cement romlik meg benne (amíg nem kap párát)

2020. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

#5 értelmiségi.

Attól hogy te nem vagy tisztában az ilyen anyagok minőségromlásával, még ne hidd azt hogy neked van igazad. Fogadd el, hogy most a tudatlanságod miatt le lettél pontozva, mert hasztalan a válaszod.


Kezdjük ott, hogy a cement és a homok mellett még jó pár kémiai anyagot tartalmaz még. Többek között porított akrilt (vagy más néven pordiszperziót).

Aminek a gyártástól számított eltarthatósági ideje nem túl hosszú, függetlenül attól hogy éri nedvesség vagy sem.


De hogy példát is mondjak: találkoztam már olyannal, ahol a teljesen csomómentes por állagú csemperagasztó kötés után kézzel lesöpörhető volt a felületről. Mint kiderült 3 éve lejárt a szavatossága.

Vagy a másik hasonló összetételű "dryvit" ragasztó is ilyen. Láttam olyat ahol raktáron maradt lejárt szavatosságú ragasztóval húzták be a homlokzati szigetelést (a tulaj "olcsóba" vett egy raklappal).

Egy hét után kapott egy nagy esőt, ami úgy lemosta a ragasztót hogy kilátszott az üvegszövetháló.

2020. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem használom fel. Elég jó minőségű ragasztó volt, kicsit sajnálom.
2020. aug. 15. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!