Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a wc töltőszelepe időnként rátölt egy másodpercig?

Figyelt kérdés
Kicseréltem a régi töltőszelepet újra mert nem zárt már rendesen és az új (Alcaplast A17 alsó feltöltő szelep 1/2 col) néha teljesen változó időközönként bekapcsol egy-egy másodpercre. Folyásnak semmi nyoma nincs nem vízveszteség okozhatja a rátöltést, mert azt is próbáltam hogy elzártam a vizet napokra hogy megnézzem csökken e a vízállás a tartályban de nem csökkent. A szelepet visszavittem kaptam helyette másikat de az is ezt csinálja...

2017. okt. 23. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nyomásingadozás a rendszerben, vagy pl ha megy a mosógép, betöltés után hirtelen lezárja a vizet
2017. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, a víz hálózati rendszerben keletkező, hirtelen nyomás változás lehet az oka a töltő szelep időnkénti nyitásának (1mp.) majd zárásának. Ha társas házban laksz, akkor 99,9 % ez az oka a jelenségnek.

Pl. Én megfigyeltem, hogy nálunk (társasházba)ha a mosógép víz rácsatlakozó csapját nyitva hagyom és már nem használom a mosógépet, csak a csapot még nem zártam el ("nyitva felejtve hagytam")akkor a gumicső néha szinte meg ugrik. Na ez a meg ugrás azért van mert a hálózati nyomás "ugrál" és így meg mozgatja a gumi csövet.

A víz hálózati nyomás, társasházakban azért ugrik néha mert Pl. egy időben több csapszelep nyitódik záródik, mint pl. a WC szelep, mosógép szelepek, keverőcsapok,stb.

2017. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek megoldást jelenthet egy drágább pl 5e forintos geberit szelep? Az Alcaplastra 1 - 8 bar működési tartományt írtak a geberitre 0,1–10 bart.
2017. okt. 23. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem..
2017. okt. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az ürítőszeleped vízköves és finoman ereszti már a vizet. Ezért tölt utánna a töltőszelep.
2017. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

A bejövő víz strang leágazásnál (vízóra után, elzárónál stb..) be kell szerelni egy visszacsapó szelepet. Ez megakad0lyozza a kívülről történő nyomás esést. Így ha hírtelen leesik a nyomás a szomszédok miatt, nálad nem lesz érezhető.

Ez talán megoldás.

2017. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
próbából beépítheted a tartály elé flexi csőbe is
2017. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én egy nyomáscsökkentő/szabàlyozó szelepre gondoltam de a vízcsapó sokkal olcsóbb szóval egy próbát mindenképpen megér!
2017. okt. 25. 08:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az #5-ös mondja.
2022. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!