Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek jó ötlet-e radiáto...

Szerintetek jó ötlet-e radiátor használtan venni?

Figyelt kérdés
Alumínium radiátort (Romatik típusú) szeretnék venni és láttam egy jó ajánlatot az egyik online piactér oldalon "újszerű" radiátorról. Csak sajnos nem tudom, milyen buktatók lehetnek egy használt alumínium radiátor esetén. A kötéstávolságot megkérdeztem és azt is, hogy meg lehet-e nézni előzetesen. Van még valami, amire oda kell figyelnem?

2020. aug. 23. 21:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#8, elnézést, úgy érted, hogy az alumínium radiátor is korrodál?
2020. aug. 25. 01:39
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen az is tud! Ugye úgy tanultuk, hogy az alumíniumon kialakul egy oxidréteg ami megakadályozza a további korróziót. Igen ám, de utánaolvasva a témának, ez vizes köznyezetben csak akkor marad így, ha pH semleges a folyadék, ha savas vagy lúgos, akkor viszont feltöri ezt a (védő)oxidréteget és szépen kilyukadhat a radiátor. Jelen felhasználás mellett az ilyen radiátorok élettartama nagyban függhet attól, hogy milyen vízzel vannak feltöltve, mert a csapvíz sem semleges , pH7-es, adalékanyagot meg ahogy írtam nemnagyon tölt senki a rendszerébe. De még így is valószínűleg jóval hosszabb lehet az élettartama mint egy lemezradiátornak, de előnye inkább a jobb hővezetésben van szerintem.
2020. aug. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül is lemondtam az olcsó húsról... :)
2020. aug. 31. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!