Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa burkolat hatású lesz...

Fa burkolat hatású lesz (legalább egy kicsit) egy fehérre festett fal, ha valamilyen kissé tükröződő olajfestékkel festik le? Feltételezem ehhez (faburkolatok egyenletes felszínének utánozásához) tükörsima fal előny. :) Esetleg van más ötletetek?

Figyelt kérdés

Ebből (nem feltétlen ennyire díszes teremből), ami szerintem csak fehérre festett fal:


[link]


[link]


[link]


[link]


.


Lehet ilyesmi?



(Középen a nagy egybefüggő üres fehér terület a tükörtől balra! Az pont az, amire vágyok; egyenletes, arany, vagy más színű díszítésektől mentes, fehér fa burkolat! Lehetséges ezt a borítást valamelyest olajfestéssel, vagy más trükkel, fa nélkül, látványra utánozni?)


[link]


Itt lent, a fénykép alján is fehér fa burkolat látható:


[link]


(Vele átellenben a mennyezetet és a stukkót már csupán fehér matt festékkel festették le. Az ilyet, ahogy fentebb kérdeztem, olajfestékkel vagy más módszerrel, hasonlóvá lehet tenni a lenti (szintén fehér) fa burkolathoz?)



2020. aug. 23. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De ezek nem gipszstukkók magán a falon? Biztos hogy itt van fa? Vagy nem értem a kérdést...

Mit szeretnél?

2020. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sima egyenletes fehérre festett falat (nem kell stukkó, jeleztem is) a LEHETŐ LEGINKÁBB fa (jobb esetben teljesen fa burkolat) HATÁSÚRA alakítani/átfesteni.


(Például valamilyen fehér olajfestékkel, vagy valahogy megoldani az átlagos matt vakolt falat, hogy az ne vakolt fal, hanem ilyen egészen fehér, vagy krémszínű fa burkolat kinézetű legyen.)


Nagyon szeretném, ezért kérlek titeket segítsetek!


Tökéletes példa a kiírás alján általam linkelt static.orszagalbum-os fénykép Eszterházáról, a tükörtől balra látható üres terület (az arany "keretben", de az aranykeret írtam felejtős), hiszen az ott fehérre festett fa borítás. Éppen ezt kellene elérni fa burkolat NÉLKÜL úgy, hogy a meglévő fehérre festett matt vakolt falat az emberi szem fehérre festett fa borításnak lássa (legalább valamennyire). Jó megoldás erre a fehér fal fehér, vagy krémszínű olajfestékkel történő átfestése? Vagy van más ötletetek?


Nagyon szeretném, segítsetek!

2020. aug. 24. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, így értem. Én a tükörsimára glettelt falat selyemfényű fehér zománcfestékkel kenném/gurítanám le.

Otthon van is egy ilyen rész nálunk: a lépcső sima, diszperzites oldala mindig koszos volt a felmosóvíztől. Ezt megelégelve megcsiszoltam, lefestettem a fentebb leírt módon. Szerintem ez lehet olyasmi, amire gondolsz.

2020. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a tippet! :)


Esetleg írhatnak mások is, ha van még egyéb/újabb ötletük.


Ha. :)

2020. aug. 24. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Semmiféle fehér festéktől nem lesz fa hatása.

Az adott -elegáns, nagyúri, fényűző stb..- környezet teszi olyanná...

...esetleg.

2020. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De nem ez a cél, értsd már meg. Megvan rá az okom miért akarok amennyire csak lehet fehér fa burkolat hatást elérni.

Ez a kérdés, erre válaszolj. Már ha akarsz egyáltalán.

2020. aug. 25. 07:35
 7/7 A kérdező kommentje:

És értelemszerűen: írjanak bőven mások is, ha van még egyéb/újabb ötletük.


Már ha. :)

2020. aug. 25. 07:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!