Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány évente javasolt a lakásfe...

Hány évente javasolt a lakásfelújítás?

Figyelt kérdés
Én egy 60 nm-es belvárosi lakásban lakok...

2020. szept. 6. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Legalább 30 évente szerintem de ez attól függ hogy mit értesz a felújítás alatt
2020. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
30 évente egyszer? Nem hosszú idő kicsit? Én 10 vagy 20 évente gondoltam...
2020. szept. 6. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Normál állapot esetén komplett felújításokat teljesen felesleges bizonyos időközönként eszközölni.

A kozmetikázás más tészta, de az is igény kérdése. 4-5 évente kifesteni, ha valami elrepedt akkor kicserélni, az már hozza magával, hogy vegyél hozzá egy új valamit is pl: beleejtetted a parfümöt a mosdókagylóba és megtört a mosdókagyló. Ha már kicseréled, veszel hozzá egy új csaptelepet is, de akkor már a konyhai csap se maradjon ki.

2020. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha teljes lakás felújítás festés új bútorok új minden akkor elég nagyobb időközönként pl 30 év de egy egy dolgot kicserélni ha elkopott azt bármikkr lehet mi mondjuk 2 évente festünk
2020. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
2 évig a festéssel sem végzek.
2020. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

10 évente kivésnéd a falat, hogy új villanyvezetékes és vízcsöveket tettes? Fölösleges.

A nyílászárókat is fölösleges kicseréltetni, az enyémek 110 évesek, a bejárati ajtót cseréltettem, mert túl lelakott volt és a zár sem volt jó, lakattal lehetett csak zárni, 500 000 Ft körül volt az is...


30-40 évente valóban elég ezeket elvégeztetni.

Most volt egy bojlerünk, ami 6 év után tönkrement, muszáj volt cseréltetni, de annak az életkora is lehet 20-30 év.


A falakon kívüli dolgok, szaniter, stb. lehet gyakrabban, más lakó után egy közepes állapotú lakásba sem költöznék, jó állapotúnak 6-10 éves lakások számítanak, amibe még más után beköltöznék, és ott nem cserélnék semmit, ha tiszta.

2020. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Korubelul 20 evente lehet felujitani mert addigra elavulnak a dolgok pl furdoszoba, konyhabutor, burkolat, stb.
2020. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!