Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell szintezni aljzatki...

Hogyan kell szintezni aljzatkiegyenlítés előtt?

Figyelt kérdés
Konyhát + kanyarodófolyosót szeretnék aljzatkiegyenlítőzni, de úgy, hogy bárhová leteszem a vízmértéket, mindenhol vízszintes legyen. Sok helyen olvasom, hogy több helyen le kell tenni megfelelő magasságú mérőpontokat, és ahhoz kell felönteni az aljzatkiegyenlítőt. Sajnos a hogyant sehol sem írták le. Hogyan lehet vízszintest kimérni egy kanyarodó folyosón max 1-2mm-es pontossággal? De még az egyenesen sem tudnám megoldani. Lézeres vízmértékkel?
2020. szept. 8. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Slagvízmértékkel.
2020. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elozo kerdesednel ketten is leirtuk,hogy oldhatod meg.

Ha ehez nincs eleg kreativitasod,a burkolast inkabb hagyd szakira.

Nem rosszindulatbol,tudom,hogy piszok dragan dolgoznak,de ha szep eredmenyt akarsz es ennyire nem vagy kepben ezekkel akkor inkabb nyulj a tarcadba.

2020. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem akarok szép eredményt. Magam szeretném csinálni, mert nincs pénzem szakira. Van a semmi, meg van az, hogy én csinálom, melyik legyen? Belenyúlnék a tárcába, ha lenne benne elég zseton :-) Időm van youtube-os hogyan-okat nézni, pénzem nincs :-)

Visszanéztem az előző kérdést, és ott lézeres szintezőről van szó. Vettem egy lidl/aldi-s lézeres távolságmérőt, vonalkirajzolóval és buborékos vizszintmérővel, de hiába rakosgatom, nem adja ki. Lerakom a földre, kijelöl egy szintet a szoba másik végén. Ha fél fokot mozdul, már 1 cm-re odébb van a jelzővonal. Nem jöttem rá, hogy ebből hogyan lehetne vízszintest csinálni. Ha jól nézegettem a neten, a lézeres megoldásoknál mindenhol a vizszintet a buborék adja. De ha a bubi csak egy picurkát is odébb van, amit még a szem nem is lát, mindjárt pár milliméterrel odébb lesz a túloldal.

A legutóbbi tippem az volt, hogy megveszem a leghosszabb elérhető vízmértéket, és azzal próbálkozok, de gondoltam, előtte beírok ide, hátha tud valaki egy jobb megoldást. Ez a slagvízmértéket viszont tényleg jó ötlet. A sok segítségért cserébe küldök majd képet, ha elkészülök vele :-)

2020. szept. 8. 19:34
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem csak járólapot fogok lerakni. A projekt része az épített zuhanyzó, a konyha, álmennyezet és az új elektromos hálózat is.
2020. szept. 8. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

[link]

A Lidl-ben néha van keresztlézeres szintező, ez önmagát kalibrálja vízszintre, nem te állítod merre menjen a lézerfény. Szépen le lehet vele rakni a magasságjelölőket, és az önterülőt addig kell önteni, utána a kiöntéseket tüskés hengerrel össze lehet dolgozni. Meg az alapozást se hagyd ki legalább 2x, mert ennek hiányában az alap gyorsan kiszívja a vizet, és nem tudod rendesen elteríteni az aljzatkiegyenlítőt.

2020. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Slagvízmérték? A középkorban éltek? Ehhez képest még az áruházi tízezres önbeálló keresztlézer is űrtechnika. Ha ennyit akarsz otthon molyolni, akkor be kell ruházni egy keresztlézerre. Ha éppen nincs akcióban valamelyik hulladékban, akkor a jófogáson találsz mindig [link]

Az önterülő aljzatnál is lézerrel szinteznek, egymástól kb 80cm távolságban tappancsokat raknak le az aljzatra, ami lehet pl csempedarab ragasztóba. Egy nap alatt a szintezés megköt, aztán mehet is az önterülő.

2020. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul használod a lézeres vízszintezőt! Az aldisnak 2 állású a kapcsolója, az egyikkel egyenes vonalat rajzol úgy, ahogy elforgatod. A másik meg a valódi szintező, aminél beáll a kereszt vízszintesbe+függőlegesbe. A szintezőnek kb. függőlegesen kell állnia közben.
2020. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!