Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudnám elérni a plafont...

Hogyan tudnám elérni a plafont egy nagy belmagasságú lakásban?

Figyelt kérdés

Egy földszinti, 5,2m belmagasságú lakásban lakom. Szeretnék a plafonra szerelni valamit, de képtelen vagyok elérni azt.


Vettem egy magas létrát ami felér addig, viszont kinyitva nehezen fér el, és ha felmászok rá akkor már annyira inog, hogy féltem hogy leesek, úgyhogy visszavittem a boltba.


Ezután néztem gurulóállványt, de borzasztóan drágák: 100 ezer Ft körül de inkább felette.


Eszembe jutott hogy béreljek állványt, de nincs autóm, sem jogosítványom, hogy elhozzam egy raktárból. A bérlés+fuvarozás ára pedig lehet hogy már közelíti az új árát. Illetve ha bármikor újra szerelnék valamit, fizethetem újra.


Legjobb lenne egy olyan állvány, ami összeszerelhető, hogy ha nem kell, tudom a pincében tárolni. Nem túl nagy, és 3m magasságra fel tudok állni rá, hogy elérjem az 5,2m magas plafont. Viszont sajnos ilyet nem találtam a neten.


Van esetleg bármilyen javaslatotok? Ti hogyan oldanátok meg a helyemben?



2020. okt. 18. 19:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9: Igen, Budapesten belvárosi társasház földszinti lakása.

Sajnos a gondnok sem tudott adni ilyen nagy létrát


#10 Milyen teleszkópos megoldás? Tudnál küldeni linket, hogy mire gondolsz?

2020. okt. 18. 22:03
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Több dolgot is szeretnék. Infrapanelt és kerékpár liftet most például."


Csak szólok, hogy az infrapanel nem fog melegíteni 5 méter magasról.

Amúgy mindkettőt oldalfalra is fel lehet szerelni és jóval alacsonyabbra!

2020. okt. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 L.. István ***** válasza:

#11: Csak úgy hirtelen:

[link]

2020. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13:


Ezt neki kell dönteni valaminek, nem kétlábú. A szoba közepén a plafont nem tudom ezzel elérni.


#12:


Arról hol lehet olvasni, hogy az infrapanel max milyen távolságból működik? Csak ajánlott W/m2 számot találok hozzájuk, és azt, hogy 40cm-nél közelebb ne legyen hozzá semmi. Szeretném optimálisan elrendezni a paneleket a lakásban, de nem sok segítséget találok hozzá a neten.

2020. okt. 19. 10:07
 15/16 anonim ***** válasza:
Pontos számokat nem tudok mondani, de fizikából tudom, hogy a meleg levegő felfelé száll, aztán hűtötten leereszkedik a plafontól. Műhelyekben láttam falra szerelve kb. 2,0-2,5 m magasságban, de úgy voltak beállítva, hogy a melósok testére (1,5 m?) sugározzák a hőt. Ezek olyanok voltak, amiket lakásban nem tudok elképzelni a kiképzésük, alakjuk miatt.
2020. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az infrapanel elvileg pont erre jó, hogy nem a levegőt fűti, hanem közvetlenül a tárgyakat/embereket sugározza, így nem csak fent lesz meleg.
2020. okt. 19. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!