Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Honnan tudnék szerezni kis...

Honnan tudnék szerezni kis mennyiségben olyan betont, ami vastagon is önthető, és ha megkötött járni is lehet rajta?

Figyelt kérdés

Egy régi belvárosi lakásban elhatároztam hogy kicserélem a küszöböt a nappali és konyha közt, mert már nagyon ronda állapotban volt.


A küszöböt miután kiszenvedtem a helyéről, akkor vettem észre, hogy alatta egy elkorhadt fadeszka és törmelék van. A fa annyira el volt korhadva, hogy amikor hozzáértem, elporladt. Kiszedtem ezt a törmeléket, egészen a betonig.


Most van egy 20*100 cm alapterületű és 15 cm mély lyuk a helyén. Az új küszöb elhelyezése előtt ezt a lyukat szeretném kiölteni valami betonnal. 30 liter elég hozzá.


Az egyetlen problémám, hogy nem tudom milyen betont érdemes használni erre a feladatra. Illetve hogy lehet-e kapni ilyen kis mennyiségben. Sajnos homokot is minimum 25kg-os csomagban találtam.



2020. okt. 29. 21:03
1 2
 11/15 vantel ***** válasza:

Úgy lehet tájékozódni,hogy egy hozzá értő emberrel megnézeted.

Ha tényleg volt szerepe hőtágulás kiegyenlítésében akkor a fának függőlegesen kell elhelyeszkednie a betonod mellett.

Állandó hőmérséklet addog van amíg fűtesz mindig. Egyszer elutazol,hogy fagy védősre átálítod a fűtést és létre is jön egy nagyobb ingadozás. Ez 1 példa.

Nem akarlak túlterhelni a részletekkel,mert elég nagy gond számodra a beton beszerzése.

2020. okt. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem rakok bele lépésálló polisztirolt, és a tetejére öntök csak betont
2020. okt. 30. 09:40
 13/15 A kérdező kommentje:
Ez így nagyon jól hangzik hogy "nézesd meg egy szakemberrel", de az az igazság, hogy nehezen találni Pesten ilyen kis munkára. Ha találok is, akkor 20 ezer a kiszállás + munkadíj, és legutóbb is olyan mekkmestert sikerült találnom, aki simán kibontotta volna a főfalat (mindenféle alátámasztás nélkül) a földszinti lakásban.
2020. okt. 30. 09:43
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem jókedvemből teszem, de már minden munkát a lakásban magam csinálok évek óta.
2020. okt. 30. 09:45
 15/15 anonim ***** válasza:
egy mérnök ír neked róla szakvéleményt 30-ért.
2020. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!