Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Látszó födémre hajopadlot...

Látszó födémre hajopadlot vagy lamberiat rakjak?

Figyelt kérdés
Alulról látszó födém lesz, felülről pedig lesz rajta szigetelés és OSB. Mit szoktak rakni,hogy szép ugyanakkor gazdaságos is legyen? Hajopadlo drágább de talán szebb . Sima deszka mennyire lenne csúnya?

2020. nov. 13. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyalult deszka. Vehetsz olcsóbbat, amiben csomó is van, még mutat is legalább.

Rakhatod egymást fedve [link]

vagy falcolva egymás mellé

Esetleg kinek hogy jön be, a vágott aminek a széle egyenetlen: [link]

2020. nov. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tesómék most csináltak ilyent. Ők lambériát tettek, illetve hosszában néhány kb 10x10 centis keresztmetszetű, vagy talán vastagabb, lécet, ami egyfajta gerendát utánoz.
2020. nov. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lambériában is van szélesebb és az általában ismert keskenyebb.

Mivel ez csak egy díszítés és nincs igénybevételnek kitéve, a széles lambéria, ami talán vagy szinte hajópadló szélességű, tökéletesen megteszi.

2020. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit az 1. írt! Gyalult deszka vagy egyenetlen szélű deszka, egymást fedve. "Parasztfödémnek" is szokták nevezni. Utóbbit nem hiszem, hogy kapsz készen, gyalulva (nagyobb fatelepek vállalnak gyalulást), előbbit biztos, hogy kapsz. Könnyen, gyorsan, te magad is felrakhatod, nincs nút, nem kell tökörészni vele, ketten felszórjátok egy pillanat alatt. Kb. 4000 forintra jön ki m2-e + kezelés (de hát az a lambériánál is szükséges). Lambéria kb. 2600 m2-e. Te tudod mi fér bele, mi az, amit megtudsz fizetni, de esztétikailag én úgy gondolom lényegesen többet, szebbet mutat a deszkázott mennyezet.
2020. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a saját házamba 2 colos szárított 1. oszt. hajópadlót tettem. 1 év múlva kb. 4-5mm-es hézagok lettek a hajópadló között. Nagyon csúnya lett. Ezért, alulról kénytelen voltam belambériázni felülről meg osb + szalagparkettát tenni. Ebből tanulva, én helyedben lambériát tennék a gerendák tetejére, színével lefele, ami látszani fog alulról a gerendák között és arra osb lapokat tennék 2 rétegben elforgatva egymáshoz képest. Annak a tetejére pedig laminált p. vagy szőnyeg vagy szalagparketta.
2020. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért kell egymást fedve rakni, mint a fentebbi linken. Sok szeggel,fedve,nem lesz réses, mint ahogy a régieknek sem.
2020. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!