Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bojler/vízmelegítő: nagyon...

Bojler/vízmelegítő: nagyon nehezen melegít, majd hirtelen tűzforró víz, aztán elmegy és jéghideg, ekkor akár 100 litert kifolyathatsz, se jön vissza. Mi okozza ezt (bővebben a leírásban)?

Figyelt kérdés

Szóval fürdés közben még csak megoldod hideg vízben, de mosogatás közben kéne a meleg. Erre kiderült, hogy másik csapban kell engedni a meleget, ott bejön, és akkor visszamész az eredeti csaphoz, és ott "megjavult". De ehhez szintén nagyon sok vizet folyatni kell (taktikusan lavórban fogtam fel, és pl. wc-t leönteni vele, de így is sok, főleg, ha napi szinten többször kéne).


2014: egy lakásban tapasztaltam a kérdésben leírtat, borzasztó volt mind fürdeni, mind mosogatni, szerencsére fél év után elköltöztem (nem csak emiatt). A megoldásra is itt jöttem rá, amit fent írtam: konyhai csap, vele szemben a túlsó szobában a fürdő csapja, és vele szemben a zuhanyzó. Amikor mosogattam, a tűzforró víz elszállt, jött a hideg, át kellett menni a fürdőszobába, a csapban engedni a meleg vizet, ott jött, akkor a konyhainak is eszébe jutott, jé, én a meleg vizes csap vagyok, nem a hideg! És akkor megjavult. Majd kezdődött újra.

2017: krakkói kiránduláson ugyanez! Lakásban éget a fürdő, majd utána elmegy, jön a hideg víz, vissza se akart jönni.

2018: elromlik az otthoni gáz alapú konvektor, kicseréli faterom több százezerért egy használtra - és ez az új használt is olyan lett. Éget, a víz össze-vissza állítódik. Szerencsére nem otthon lakom, de bőven van belőle probléma, persze tojnak rá, hideg vízben mosogatnak. Próbáltam elmagyarázni nekik a fentit, hogy hogy kéne, de tényleg sok víz engedésével működik.


A probléma, hogy nem tudom eldönteni, ez direkt van így vagy mindenhol elromlott? Ha utóbbi, mi romlott el és hogy lehetne megjavítani? Ha előbbi, akkor ki az a hülye, aki képes így használni a meleg vizet, ki gyártja és nem tűnik fel évek óta senkinek, hogy van ilyen típus/márka? 2014-ben örültem, hogy fél év után elköltöztem, azt hittem, egyedi hiba, ezért nem jegyeztem fel a bojler márkáját. 2017-ben a nyaraláson kibírtam azt a 3 napot, ezért szintén nem néztem meg. Otthon meg már hiába nézem meg milyen van (vagyis meg kell majd, ha esetleg nem oldódik meg és újra jönnöm kell, hogy beírjam), mert nem tudom összehasonlítani az azelőtti kettővel.

Ne írjátok, hogy keverjek a tűzforró vízbe hideget, és akkor langyossal lehet, mert úgy is elmegy egy idő után a meleg, és jön a dupla hideg a már hozzáengedett hideggel. Hosszú távon sehogy se lehet megoldani. Arra már nem is emlékszem, zuhanyzás közben tudtam-e újra meleget csiholni, hogy ott is működött-e a csapban engedem a meleget részt. Talán igen, de a fürdőben nem volt fűtés, életveszély volt amúgy is kimenni a kádból, talán folyattam néha a csapvizet, hogy visszajöjjön a meleg, de borzasztó volt.

Elvileg karácsonyra megyek haza, tök jó lenne, ha addig leírnátok, nektek volt-e ilyen. Felháborító, hogy egy használt, de működő, több száz ezres bojler is ezt hozza. És faterom azért vette ezt, mert nem akart újat venni. Nem is tudja, mibe került a spórolása. Illetve mivel nem tudni, mi okozza, egy márka-e ilyen vagy soknak van ez a hibája, nem is mersz újat venni, mert mi van, ha gyárilag ilyen.


2020. nov. 15. 17:15
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Fentebb még konvektort vett apád most meg már bojlert. Na akkor melyiket? Gondolom bojlert mert a konvektornak nem sok köze van a megvizhez. Milyen használt bojler kerül több százezerbe? Átfolyos gázbojler vagy tárolós?
2020. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eleve azért írtam a kérdésbe bojlert/vízmelegítőt, mert nem tudom, melyik melyik. Mint láthatod, nem vagyok szakértő. Nyilván valami bojler féleséget vett, csak nem a henger alakú régit, hanem egy begyulladós téglalap alakú modernet. Nem tudom, miért került több százezerbe, de ha átverték volna, azon se lennék meglepődve.

Átfolyós vagy tárolós, sajnos ezt se tudom, mit jelent, lehet ebben van a különbség, inkább arra lennék kíváncsi, más tapasztalt-e ilyet, furcsa lenne, ha nem.

2020. nov. 15. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Átfolyós vízmelegítő. Ilyen, szokj hozzá.
2020. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, rákeresek így, hátha más oldalakon van leírás vagy panasz, hogy miért ilyen.

Tehát ha tudom, hogy ez a neve, akkor ha veszek, az eladó tudni fogja, hogy ha nem ilyet akarok, akkor ne ilyet adjon?

Amúgy nem is tudom melyik nagyobb baj, hogy tűzforró jön vagy hogy hamar abbahagyja. Inkább az első, mintha képtelen lenne a hőfokot is érzékelni.

2020. nov. 15. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Az új sem kerül százezerbe, nemhogy a használt. Egy átfolyós vízmelegítőnek vannak korlátai, de ha normálisan be van állítva, meg kezelni is tudod, simán együtt lehet vele élni.
2020. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem csak vízmelegítő, hanem arról megy a fűtés is, kazánnak mondanám. Lehet azért volt több százezer. De bármi is, ugyanúgy működik, mint a fent nevezett korábbi lakásokban a sima vízmelegítő, ahol rendes gázkonvektor volt, tehát nem kazánházból ment a fűtés (társasház vs. családi).
2020. nov. 15. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem csak vízmelegítő, hanem arról megy a fűtés is, kazánnak mondanám."

Kezdem azt hinni szórakozol!

Döntsd már el!

Össze vissza beszélsz!

Kazán, bojler, konvektor.

Nem vagyunk gondolatolvasók, csepegteted az infót.

Ha a fűtés és melegvíz is erről megy és nincs tároló akkor ez egy kombi kazán lesz aminél normál üzemben nem kellene a fenti problémának előállni.

2020. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
Kombi kazán. Ha több százezres akkor gondolom kondenzációs. De mondjuk több száz ezerért használtat. 230 ért vettem újat. Tökéletesen nűködik nem áll fenn ilyen probléma. Hívjatok szerelőt meg kell nézetni. A régi sima átfojósnál megfelelő viznyomásbál gyjtott be. Nem tudom ezeknél hogy van. Lehet ugyan ez a helyzet és vizkövesek a csövek. Pl szüleimnél régi van a mosdónál nincs melegvíz. Vizköves lehet a cső.
2020. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miénk kombi (gázos), néhány év után csinálta ezt. Szerelő kicserélt benne valamit, utána jó lett. Sajna nem emlékszem mit, meg lehet hogy kétszer kellett jönnie, de utána jól működött. Azért sem emlékszem már a részletekre, mert azóta hibátlanul működik, és ez már több éve volt.
2020. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Váltószelep
2020. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!