Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csatlakozóaljzat csere házgyár...

Csatlakozóaljzat csere házgyári panelben?

Figyelt kérdés

Csatlakozóaljzatot illetve kapcsolót szerettem volna cserélni egy régi házgyári panel lakásban viszont amikor leszedtem a régit akkor érdekes dolgokat láttam, csatolok is két képet:


[link]

[link]


Szóval, a védőföldelés ebben az esetben hogyan van megoldva ?

Az rendben van hogy a fázist bekötöm az L-be (balra) a nullát az N-be (jobbra), a zöldsárgát a védőföldhöz (középre), meg is húztam a csavarokat normálisan (lényegében ugyanúgy visszakötöttem ahogy volt), viszont nem nagyon értem, hogyan van megoldva az érintésvédelme.

Lehet ebből nagyobb probléma ?



2020. nov. 24. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez talán nem az eredeti állapot.
2020. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az eredeti állapotot hogyan érted ? Villanyszerelő nem mostanában volt a lakásban.
2020. nov. 24. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi van a felette lévő dobozban (konnektorban?)

Mondjuk felül van egy aljzat, kellett csinálni még egyet, lejjebb.

Volt otthon 2 eres vezeték.

De egy védőföldes aljzathoz 3 kell.

Mit tett? 2 barnát összefogva hozta le a fázist, de egy is elég lett volna.

A kékkel lehozta a 0-át. A másik kékkel, amelyet egyértelműen jelzett lehozta a védőföldet.

Szerintem ennyi, működhet... Most a vezeték keresztmetszeteket nem taglalnám.

2020. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Felette egy kapcsoló van
2020. nov. 24. 18:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha lesz egy kis szabadidőm akkor vissza szedem és megnézem a kapcsoló alatt mi a helyzet, igazad lehet, hogy régen így oldották meg. Viszont akkor nagyobb gáz nem lehet ebből, helyesen lett bekötve ?
2020. nov. 24. 18:53
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

EPH. azaz egyen potenciálra hozás, védőföldelés hiányában közösre hozzák a nullát meg a földet. Ez szituáció fügvényében 99% élet biztonságot ad, 1% életveszélyes.


99% hiba--> zárlatos mosógép esetén azonnal lebsza a megszakítót,és megvédi az életed.

1% hiba--> külsős Nulla szakadás esetén feszültség alá kerül a minden földelt fémház ú gép,.. és életveszélyt okoz.

2020. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ez szabálytalan...

De a 3-as válasza a valószínűbb,azaz hogy van védőföld,csak vezetéke nem volt sárga-zöld.

2020. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3# lesz igaza. A vezetéket nézve, ez már nem eredeti. A keresztmetszetet és az érvéghüvely hiányát lehet még feszegetni.

6# meg valamit összezagyvált, bár maga sem tudja mi micsoda.

2020. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaja. EPH az a fémrészek között értelmezendő. Panelban a harmadikon meg nem igazán szokott lakásonként külön saját földelés lenni.
2020. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Főleg mivel nullázás van és nem földelés.
2020. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!