Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy régi kutyahàzat szeretnék...

Egy régi kutyahàzat szeretnék kívülről hőszigetelni.Ne legyen drága.Mivel ,hogyan ajánlott?

Figyelt kérdés

2020. nov. 24. 19:51
 1/10 B.egyedi válasza:
0%
Tojás tartók
2020. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Hungarocellreteg, aztan befedni deszkaval. Igy duplafalu lesz, hoszigetelt, tartos es nehany ezresbol megvan.
2020. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
csatlakozom a 2 hez!
2020. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló elven mint ahogy 2. írja, csak én osb-vel csináltam.

Bár az egész teljesen új építésű volt.

2020. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

A bejárást hogy oldod meg?

Mert leszigeteled oké, de az "ajtón" ugyanúgy jön a hideg, mintha nem is szigeteltél volna.

2020. nov. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Egy vékony plédet össze hajtott 8 rétegbe, és belülről felcsavaroztam egy darab léccel.

Most szereztem 1.5 mm gumilapot, amit felcsíkozok, és átfedéssel kívűlre fel csavarozom.


Nekem az a bajom 2 kutyára készült a kutyaól, így most hogy egyedül van túl nagy neki. Mikor ketten voltak, meg túl meleg volt ezért egy 5 cm-t feljebb kellett húzni a rongyot, mert mindig ki volt dugva az orruk. A5 5 cm légrés után is a kutyák reggelente forróak voltak. :)

Most pedig ebben az időben kicsit melegebb a testhőmérséklete


Maga az ól: 12 db 10 cm bútorlábon áll, 80x120 cm belső alapterületű, 5 db 10mm osb táblából készült. kb 2,5 bála 10 cm kőzetgyapottal lett kitöltve mindegyik felülete, az osb-k között. 3 m 5x10 pallóból készült a merevítés a bejáratához, az alapja pedig egy eu raklap. Amennyit szenvedtem vele, legközelebb pallóból készül a teljes váz szerkezet. kb 500 db 3,5x50 mm fa csavar. 2 liter lastag lazur, hullám pala van a tetején. kb 220 kg lett :)

4 éve kb 40000 be került anyagba. Lehet túlzás, de nálunk a kutya családtag!

2020. nov. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

"Mikor ketten voltak, meg túl meleg volt ezért egy 5 cm-t feljebb kellett húzni a rongyot, mert mindig ki volt dugva az orruk."

Van egy olyan sejtésem, hogy azért volt kidugva az orruk, mert nem kaptak levegőt odabenn. Mi is igy jártunk :) Ha nagyon leszigeteled, akkor a benti elhasznált levegő lassabban tud cserélődni, mint ahogy kiszuszogják belőle a kutyák az oxigént. Valamennyi légrést mindenképp kell neki hagyni, hogy tudjon megfelelően szellőzni.

2020. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 johny85 ***** válasza:
polifommal
2020. nov. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is hungarocellel szigeteltem le, az ajtóra meg átlátszó gumiszalagot raktam, de az ajtóról kb 2 nap alatt lerágta a gumit, úgyhogy nyitvamaradt, azóta se fagy meg...
2020. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pifko válasza:
Hősugárzó val..
2020. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!